Trnitá cesta od nuly k milionům. To je příběh Sylvestra Stallona

Kdo by nemiloval filmy se Stallonem, zvláště pak filmovou sérii Rockyho. Stejně jako jeho hlavní hrdina, tak ani samotný Stallone to v životě neměl vůbec jednoduché a musel se probojovat přes všechny překážky, které mu život nadělil. Co ho dostalo tam, kde je? Jak se z téměř bezdomovce stal proslulý herec s miliony dolarů na kontě?

Ochrnutá tvář již od narození

Už samotný porod nebyl pro Stallona procházkou růžovým sadem. Během něj totiž došlo ke komplikacím, které zapříčinily to, že je jeho levá spodní strana tváře (část jazyka, rtu a brady) paralyzovaná. Právě tato nehoda stojí za jeho typickým nepřístupným vzhledem a nezřetelným způsobem mluvení.

Sylvester Stallone přecházel z jedné školy na druhou

Prvních pět let svého života žil Sylvester Stallone v oblasti New Yorku známé jako Hell’s Kitchen. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo sedm let. Malý Sylvester se spolu s matkou přestěhoval do Philadelphie. Stallone nebyl zrovna ukázkovým dítětem, jeho neklidná minulost a jeho podivně ochromená tvář z něj udělaly vyvržence i mezi jeho spolužáky. Často se mu smáli, a tak se dostával do různých potyček. Kvůli tomu vystřídal hned několik škol.

Kvůli penězům skončil na ulici

Jeho život v dospělosti byl stejně obtížný, jako jeho dětství. Těžké časy a nedostatek peněz vedly k tomu, že herec byl vystěhován ze svého bytu. Téměř tři týdny se poté potuloval po ulicích. Vzhledem k tomu, že hercem si přál stát se od malička, vyhledával castingy, kterých se také účastnil. Nakonec na jeden narazil a za dva dny natáčení dostal 200 amerických dolarů.

Na dno se dostal hned několikrát

Stallone se postupně dokázal postavit na nohy a jakmile měl našetřeno, začal zase navštěvovat střední školu. Jenže i toto rozhodnutí nebylo pro něj to správné, a tak odešel do New Yorku, aby se věnoval herecké kariéře. Po mnoha neúspěšných kontaktování agentů se rozhodl vyzkoušet si psaní vlastních scénářů. Po četných zmařených pokusech se znovu ocitl na dně – začal se upíjet ve svém žalu a byl nucen prodat svého psa za 50 amerických dolarů. Stallone byl nesmírně zdevastovaný, že jeho život dospěl až k tomuto bodu.

Nepřehlédněte: Inspirativní život Coco Chanel

Scénář k Rockymu mu trval tři dny

Jednoho dne, když Stallone procházel chladnými ulicemi New Yorku, putoval do místní knihovny, aby se zahřál. Zatímco se procházel kolem knih, objevil nejlepší klasiky mnoha slavných spisovatelů, kteří ho inspirovali k ještě tvrdší práci na jeho scénářích. V roce 1975 viděl Stallone boj Muhammada Aliho a Chucka Wepnera. Tu noc šel domů a za tři dny napsal scénář pro Rockyho.

Pokusil se scénář prodat s tím, že hlavní roli bude hrát on. Následovaly měsíce odmítání u mnoha producentů, až nakonec na jednoho narazil a ten si jeho scénář doslova zamiloval.

Rocky (zdroj foto: sfdb.cz)

Scénář se líbil, ale pro hlavní roli nevyhovoval

I když byl Stallone chudý jako kostelní myš, stále odmítal nabídnuté částky peněz za jeho scénář – jeho podmínkou byla hlavní role ve filmu. Jenže studia nebyla ochotná ho obsadit, protože v té době byl naprosto neznámý a hlavní roli měla hrát nějaká známá hvězda. Ve svém srdci si byl jistý, že hlavní role je určena pouze pro něj, proto odmítal veškeré sumy i kompromisy. Nakonec se na Stallona usmálo štěstí a producenti ho obsadili do hlavní role Rockyho.

S takovým úspěchem nikdo nepočítal

Jak všichni pravděpodobně víte, Rocky se stal celosvětovým komerčním úspěšným filmem, který získal Oscara. Vyhrával ceny Akademie za nejlepší snímek, nejlepší režii a nejlepší filmový střih. Pokračování filmu, Rocky II bylo na filmová plátna uvedeno několik let poté, a i jeho další část měla stejný úspěch. Filmová série si tak přišla na víc jak 1,25 miliardy dolarů.

Sylvester Stallone dosáhl svého úspěchu, protože vždy věřil v sebe a svou vizi. Nikdy se nevzdal a snažil se to zkoušet do doby, dokud se mu to nepodaří. Sylvester Stallone je jednou z nejlepších ukázek toho, jak vytrvalost dokáže překonat všechny překážky s nemožnými šancemi.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu