Neznámé příběhy úspěšných podnikatelů, jejichž začátky byly velmi složité

Cesta k zahájení vlastního podnikání není vždy snadná – to vám řekne jakýkoliv podnikatel. Někdy pomáhá si vyslechnout cizí příběhy o úspěchu v podnikání, zejména pokud vás zajímají podrobnosti o začátcích a strastiplné cestě za svým snem. Inspirovat se můžete těmito úspěšnými podnikateli.

Spark Vision, zakladatelka MaryBeth Hyland

MaryBeth Hyland založila svou společnost Spark Vision, aby pomohla podnikům vytvářet a udržovat kolaborativní a inkluzivní kancelářské kultury. Společnosti Hyland a Spark Vision se specializují na angažmá tisíciletí a nabízejí workshopy, které pomáhají úřadům podporovat spolupráci a kontakty mezi pracovníky.

Mary byla zneužívané dítě, které čelilo mnoha výzvám. Ty jí však přinesly sebevědomí. Denně využívá své dětství jako způsob, který jí motivuje k úspěchu v podnikání.

Poučení pro vás: Každý má svou minulost – a ne všichni ji mají dobrou. Ale ať už jste absolvovali cokoliv, pomocí svého zázemí a zkušeností můžete nastartovat své podnikání.

Zoom, zakladatel Eric Yuan

Eric Yuan osmkrát požádal o vízum, které bylo vždy zamítnuto. Jeho devátý pokus mu byl schválen. V roce 2012 založil Yuan komunikační platformu Zoom. I přes některé bezpečnostní problémy, se kterými se společnost u své komunikační aplikace potýkala, je nyní Zoom používán více než 750 000 společnostmi, aby udržely své týmy propojené prostřednictvím video a audiokonferencí.

Poučení pro vás: Yuanova obtížná vízová zkušenost je pro mnoho přistěhovalců realitou. Ale zároveň je to příklad toho, co se může stát, pokud je člověk vytrvalý.

Red Rabbit, zakladatel Rhys Powell

Společnost Red Rabbit byla založena v roce 2005 a zaměřuje se na zdravá a výživná jídla, která jsou určena školákům. Podnikatelským plánem zpočátku bylo to, aby si rodiče objednali jídlo online, které by pak bylo doručeno do školy. Rychle si uvědomil, že dělat věci tímto způsobem má spoustu nákladů a téměř žádný zisk, takže změnil model a jeho hlavními zákazníky jsou školy.

Poučení pro vás: Tím, že Powell změnil své zaměření, byl schopen zvýšit zisky a snížit režijní náklady. Být flexibilní a vnímavý k tomu, co vám data ukazují, je zásadní pro úspěch vaší malé firmy.

Cesta k obchodnímu úspěchu není snadná. Zažijete útrapy, překážky, kritiku a rozhodnutí, která se vám zdají nemožná – ale s tvrdou prací, inteligentním plánováním a skvělým nápadem, kterému věříte, se můžete dostat na velmi vydařenou cestu k úspěchu.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT