Nejdražší likéry na světě. Jejich ceny vám zamotají hlavu

Věděli jste, že na trhu jsou alkoholické nápoje, jejichž cena se pohybuje od jednoho milionu dolarů a výše? Teď si jistě říkáte, že vaše útrata za probdělé noci v oblíbených podnicích je nic oproti vypité láhvi za miliony. Pojďme si představit krále nejdražších likérů na světě.

Diva Vodka

Láhev Vodky Diva je vyrobena z prvotřídního anglického obilí a sedmkrát filtrované vodky. Tento alkohol patří na seznam mezi uchazeče o nejdražší likér na světě a svým zákazníkům slibuje čistou a hladkou chuť. Každá láhev Diva Vodky obsahuje elementy Swarovski společně s originálním náramkem Swarovski. A cena? Jeden milion dolarů.

zdroj: DIVA Vodka

Mendis Coconut Brandy

V roce 2007 společnost Mendis představila vůbec první čirou pálenku vyrobenou z kokosových ořechů. Je stoprocentně přírodně destilovaná z podstaty kokosového květu. Zraje minimálně dva roky v sudech ze dřeva Hamilla. Láhev vás vyjde přibližně na jeden milion dolarů. Kupující láhve také obdrží luxusní let první třídy a sedmidenní pobyt na Maledivách.

Dále jej čeká let soukromým vrtulníkem na Srí Lanku, kde zažije osobní prohlídku lihovaru Domu Mendise. Na konci prohlídky obdrží láhev v hodnotě 1 000 000 dolarů, kterou může podepsat a očíslovat samotný pan WM Mendis. K láhvi také náleží certifikát pravosti.

Autor: Lana Jane Beck – Vlastní dílo, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4801659

Henri IV Dudognon Heritage Cognac

A teď se na řadu dostává nejdražší koňak na světě, který je starý víc jak 100 let. Jeho skutečné kouzlo však leží v láhvi zabalené klenotníkem Jose Davalosem. Podle Brandy Classics výrobce namáčel láhev do 24karátového zlata a platiny a zdobil ji 6 500 broušenými diamanty.

zdroj: Imgur

Tequila Ley.925 La Ley de Diamante

Tato tequila se pyšní vynikající mexickou chutí – je vyrobena z té nejkvalitnější agáve ve španělské palírně Hacienda La Capilla. Jsme si jisti, že po zjištění ceny za tuto láhev se vám protočí panenky. Cena této platinové edice se pohybuje kolem 3,5 milionu dolarů. Jednolitrová dvoudílná láhev je ručně vyrobena z čisté platiny, bílého zlata a 4 100 bílých diamantů. Za jejím návrhem stojí Jose Davalos Mejia.

zdroj: ley925.com

D’Amalfi Limoncello Supreme

Mezi vítěze nejdražších likérů na světě se zařadil likér s názvem D’Amalfi Limoncello Supreme, jehož cena je neuvěřitelných 44 milionu dolarů. Zajímavostí je, že existují pouze dvě láhve! Podle časopisu Chilled Magazine byla jedna z lahví již zakoupena italským klientem. Samotné hrdlo láhve obsahuje tři 13karátové diamanty a několik 18,5karátových diamantů.

zdroj: stuarthughes.com

Už jste měli tu čest ochutnat tak drahé pití? Kdybyste měli možnost, jaké byste si vybrali?

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT