Nejdražší hafani světa aneb které plemeno vás bude stát nejvíce peněz?

Pejska by chtěli vlastnit asi všichni milovníci zvířat. Jedná se o nejlepšího přítele člověka, se kterým si budete rozumět i v těch nejtěžších životních chvílích. Na rozdíl od lidí vás pak nikdy neopustí, a proto se mezi pejskem a jeho majitelem vždy vytvoří velice silné pouto. Je vám všem asi jasné, že si movití a bohatí lidé nebudou pořizovat obyčejná plemena. Pojďme se společně podívat na ty nejdražší pejsky, které si dnes můžete pořídit.

Samojed – 320 000 korun

Začínáme hezky od podlahy. Nejdražší pes, kterého si dnes můžete pořídit je samojed. Snadno jej poznáte podle charakteristické husté a bílé srsti. Tento pejsek žil původně na Sibiři, kde více než dobře vykonával funkci pasáka. Zde se v průměru dožíval věku mezi 12 a 13 lety. Samojedi jsou velmi sociální, inteligentní a zvědavá zvířátka, takže se skvěle hodí do rodin s malými dětmi. Důvodem abnormálně vysoké ceny je jejich vzácnost, díky čemuž jsou samojedi nejdražším plemenem světa.

Lvíček – 270 000 korun

Za cenu rodinného automobilu si paradoxně pořídíte jedno z nejmenších psí plemen. Nejenom, že patří lvíček k oblíbeným pejskům na přehlídky, ale je také velmi hravý. Díky tomu si jej oblíbí zejména rodiny s dětmi, kterým by lvíček neměl ublížit. Hlavním důvodem vysoké pořizovací ceny je jeho vzácnost, jenž se ale postupem času zlepšila. Například v roce 1973 bylo na světě pouhých 65 jedinců, avšak nyní je po celém světě registrováno více než 300 lvíčků.

Čau-čau – 230 000 korun

Existuje hned několik důvodů, proč jsou psi plemene čau-čau tak vzácní, a tím pádem i velice drazí. Jde o jedno z nejstarších psích plemen pocházejících z Číny, které vděčí za svůj jedinečný vzhled. Tohoto pejska totiž snadno rozpoznáte podle lví hřívy a medvědího čumáku s typicky černým jazykem. Ačkoliv je někteří lidé považují za nebezpečné, čau-čau je po celém světě známý svou věrností vůči svým majitelům.

Tibetská doga – 230 000 korun

Toto abnormálně vysoké plemeno pochází z Tibetu, jak již název napovídá a doplňuje tak rodinu dog. Původně měla tibetská doga ochraňovat ovce a pomáhat místním pastevcům při ochraně zvířat proti vlkům, leopardům a medvědům. Díky své velikosti totiž dokáže zastrašit prakticky jakéhokoliv predátora. Výška u samců se totiž může pohybovat až na hranici jednoho metru, což je na psa opravdu hodně. Důvodem vysoké ceny je opět jejich vzácnost, neboť toto plemeno pomalu vymírá.

Azavak – 215 000 korun

Azavak je plemeno chrta, které původně pochází ze západní Afriky. Snadno se dají identifikovat podle útlého těla a uhrančivých bojových očí. Pokud se vám chrti líbí a chtěli byste jednoho z nich vlastnit, pak věřte, že azavak to pravděpodobně nebude. Nejenom, že jsou velice drazí, ale rovněž jsou k získání jenom ve Spojených státech Amerických nebo v Kanadě. Dožívají se průměrného věku kolem 12 až 13 let.

Rotvajler – 205 000 korun

Plemeno rotvajlerů pochází původně z Německa, kde bylo domestikováno ze středně velkého loveckého psa. V zemi svého původu bývá rotvajler občas označován jako řeznický pes, protože bylo toto plemeno používáno k tažení vozíků plných řeznického masa do obchodů nebo do skladů. Tento pejsek je taktéž ideální pro rodinné soužití, protože je velice loajální, poslušný a celkově je vždy v dobré kondici.

Jestliže se nebojíte za pejska utratit větší obnos peněz, klidně si můžete vybrat mezi zmíněnými plemeny. Je pouze na vás, zda budete preferovat roztomilost před sportovními schopnostmi.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu