Neděste se přijímacích zkoušek či pohovorů!

Bohužel, každý se občas pereme s nervozitou. Někdo více, někdo méně. Záleží, jak jsme si na tu zlou součást našeho života zvykli. Někdo už ji umí umírnit, někdo jí plně propadá a potom není schopen plně fungovat a ona zlá nervozita zapříčiní, že se totálně nepovede něco, o co moc stojíme.

Zlá tréma

Například, když jste na pracovním pohovoru nebo jen nějaké talentové zkoušce či stačí jen, že musíte mluvit před větším seskupením lidí. Z ničeho nic vám začne bušit srdce, začnete se třepat a tréma je tady. Jak se jí zbavit před důležitou přijímací zkouškou? Máme pro vás pár tipů:

Meditování

Cílem meditace je uvést tělo do maximálního klidu a tím se soustředit pouze na sebe. Při téhle proceduře je důležité dýchání. Pravidelně střídejte hluboké nádechy a výdechy a myslete jen na sebe. Zažeňte myšlenky na to, co vás děsí a hned se budete cítit lépe.

Ovládněte svou psychiku

Nemyslete na to, co všechno je ve hře, nebojte se, že když se na vysněnou školu nedostane, nastane konec světa. Prostě všechny negativní myšlenky zahoďte a spíše si představte, jaké to bude, až zkoušku úspěšně složíte. Krásně tím trémě předejdete a mozek vám bude fungovat na plné obrátky.

Nepodceňujte sílu bylinek

Tréma a nervy jdou samozřejmě ruku v ruce – a nejlepší způsob, jak bojovat s nervy, je blahodárný účinek bylin. Navíc jejich účinek je také velmi prospěšný našemu zdraví. Takže ráno před zkouškou si dopřejte pořádný relax a meditaci u hrnku správně vyluhovaného bylinkového čaje s medem, který vám jako balzám nervy obalí a vám se bude skládat zkouška o mnoho jednodušeji, než byste si představovali.

Nejlépe s tím pomůžou tyto bylinky:

  • meduňka – zklidňující bylinka, která vám zklidní nervy
  • kozlík lékařský – pomáhá při stresu a psychické vyčerpanosti
  • máta – oplývá dezinfekčními účinky a tlumí křeče
  • třezalka – působí antidepresivně a je výborná na psychiku
  • levandule – její vůně působí blahodárně na proces přemýšlení

Když zkombinujete výše zmíněné rady, určitě ve vaší životní zkoušce uspějete, ať už se jedná o přijímací zkoušky či jen přečtení referátu před publikem.

 

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu