Naučte se neplýtvat penězi a šetřit na těch správných místech

Vydělat peníze, zaplatit potřebné účty a něco si uspořit není v dnešní době vůbec jednoduché. Poradíme vám, na čem ušetříte spoustu peněz.

Nejnovější typ telefonu

Ruku na srdce, skutečně potřebujete za každou cenu ten nejnovější typ telefonu? Pokud si srovnáte různé typy telefonů, vyjede vám seznam, jemuž vévodí ty drahé, ovšem pod nimi najdete i ty, které už tak známé nejsou, avšak funkce mají téměř stejné. Právě u tohoto spotřebního zboží můžete ušetřit i tisíce korun.

Bezhlavý nákup

Lidský impuls je opravdu mocná věc, která ovlivňuje naše bezhlavé nakupování. Jistě to znáte, najednou vás přepadne myšlenka skrze nějaký nový produkt, který si musíte rychle pořídit. Už vás nezajímá, jak moc takový impulsivní nákup zasáhne váš finanční rozpočet, zda se ocitnete v minusových položkách či nikoliv. V takových případech byste se měli vždy pokusit vyčkat dva nebo tři dny. Pokud vás ani poté nepřejde ten chtíč po produktu, pravděpodobně jej potřebujete. Na druhou stranu, pokud již necítíte nutkání tuto položku koupit, můžete si gratulovat, ušetřili jste peníze.

Pozor na elektřinu

Neuvědomujeme si to, ale hodně peněz nám mizí z peněženky, pokud plýtváme i elektřinou – to se potom projeví při ročním zúčtování, kdy budeme muset za elektřinu doplácet. A přitom je to tak jednoduché, proč musíme svítit, tam kde nejsme? Skutečně musí být celý den zaplá televize? Ono se to nezdá, ale pokud má být celý den zaplá televize jen tak, tak se to za ten jeden rok naskládá.

Oblečení v akci

Maloobchodní prodejci oděvů jsou známi svými slevovými akcemi po skončení sezóny, aby ses zbavili staré kolekce. Proč toho nevyužít a nakoupit si toto zboží v akci za nízké ceny? Ušetříte tím spoustu peněz. A abyste dosáhli potřebného trendy looku, můžete kombinovat staré s novým.

Tři druhy lidí nemají peníze: chudí, rozhazovační a lakomci.

Peter Altenberg

Představili jsme vám čtyři případy, na kterých můžete ušetřit. Samozřejmě, šetřit můžete i na jiných věcech, můžete si zakoupit inteligentní termostat, potraviny nakupovat s rozumem, využívat množstevních slev apod.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT