Naučte se myslet pozitivně – obrátí vám to život vzhůru nohama

Každý z nás se občas ocitne v nepříjemné situaci. Naučte se myslet pozitivně a zvládněte i tyto situace s úsměvem a noblesou. Uvidíme, že těch nepříjemných situací bude méně, a navíc získáte spoustu nových příležitostí.


Být pozitivní neznamená předstírat

Pozitivní přístup umí zlepšit kvalitu našeho života, ale neznamená to, že bychom snad měli předstírat, že je všechno v pořádku, když není. Negativní emoce – strach, bolest, smutek – jsou pravé a nesmíme je popírat nebo ignorovat. Místo toho je musí prožít, a hlavně je musíme nechat odejít. Oprostit se od nich, aby nezabíraly místo něčemu lepšímu.

To, jakým způsobem budeme o věcech přemýšlet, je naše volba. Ze všeho nejdříve bychom si měli uvědomit, jak přemýšlíme a převzít za své myšlenky a za svou náladu zodpovědnost. Pokud si sami neuvědomíte, že pozitivní myšlení má své výhody, tak je zbytečné se o něj snažit. Pozitivní myšlení:

  • Prodlužuje život
  • Přináší méně stresu
  • Zlepšuje schopnost navazovat mezilidské vztahy
  • Snižuje riziko deprese

Pozitivní myšlení pro začátečníky

Pokud je pro vás myšlenka pozitivního myšlení nová, vězte, že jako všechno ostatní to chce především trénink. Zkuste si své myšlenky zapisovat do deníčku. Získáte tak možnost se na ně s odstupem podívat a zjistit, kde jste dělali chybu. Všichni máme nějaké zavedené vzorce myšlení a musíme nejprve odhalit, jaké ty vzorce vlastně jsou.

Dejte si pozor na automatické negativní myšlenky. Přicházejí třeba před testem nebo pohovorem v práci. Říkáte si, že to stejně nemá smysl, protože to nedáte? To je přesně ono, přesně tyhle myšlenky musíte porazit. Představte si, co byste řekli své kamarádce, kdyby vaši myšlenku vyslovila nahlas ona? Řekněte to samé i sami sobě, zasloužíte si to. Také minimalizujte vlivy okolí, které na vás působí negativně. Pokud nemáte rádi techno, vyhýbejte se místům, kde tuhle muziku hrají.

Pozitivní myšlení je běh na dlouhou trať, ale výsledek za to určitě stojí. Co vy, jste spíše pesimisté nebo optimisté? Věříte, že můžete svoji náladu ovlivnit?

 

 

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 32 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 45 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 32 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 45 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 45 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 33 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 32 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 48 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá