Nacházíte se ve stavu stagnace? Inspirujte se naším článkem, ve kterém vám poradíme, jak se tohoto stavu velice rychle zbavit.

Na cestě za sny jsou chvíle, kdy stoupáme výš a výš, ale jsou také chvíle, kdy se zastavíme, a nic se neděje. Cítíme, že nás naše inspirace a motivace opustila a další plány začneme odkládat. Tento proces se nazývá stagnace a my vám poradíme, jak získat zpět svou motivaci.

Je třeba si uvědomit, že nejste jediní, kdo tímto procesem prochází

Všichni v určitém okamžiku začnou stagnovat, což je naprosto přirozená věc. Když si uvědomíte, že v tom nejste sami, snáze se s tímto obdobím vypořádáte. Přijměte tuto situaci tak, jak přijde a zaměřte se na další konstruktivní kroky, které uskutečníte.

Neustále si stanovujte cíle

Stagnace přichází v čase, kdy se kolem vás nic neděje, nemáte z čeho čerpat, nepociťujete nikde žádnou inspiraci. Pokud nemáte ve zvyku si stanovovat cíle a místo toho necháváte věci zvolna plynout, stagnaci se prostě nevyhnete. Přichází i tehdy, kdy se mění naše priority. V tom případě je čas na stanovení nových cílů.

Na chvilku se zastavte

Vzpomenete si, kdy jste si naposledy udělali dovolenou? Nikdy? Možná je na čase si od všeho prostě oddechnout. Dlouhodobá práce může způsobit, že se sami v sobě ztratíte. Vezměte si několik dnů volna. Jeďte na výlet, utečte od svého života a práce. Využijte této šance k získání nové perspektivy života. Přemýšlejte o svém životním účelu, o tom, co od života chcete a jak by měla vypadat vaše budoucnost.

Pozor na stereotyp

Být ve stejném prostředí, dělat jedno, a to samé dokola je frustrující, a to zejména tehdy, když jste obklopeni lidmi, kteří sami prochází stagnací. Změňte to. Začněte jednoduchými věcmi, jako je například jít jinou cestou do práce a změnit kavárnu, kde si ráno dáte kávu. Své každodenní návyky postupně obměňujte za nové.

Jak již bylo zmíněno na začátku, při stagnaci odsouváme věci na pozdější dobu. Vyhněte se tomuto zlozvyku a místo toho si ten jeden úkol rozdělte na úkoly menší, ani si nevšimnete, že se vám zdál zpočátku těžkým.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu