Muži mají mnoho obav, které skrývají před světem

Nejen ženy, ale muži jsou ovlivněny mnoha stereotypy, kterým podléhají. Od útlého věku jsou vedeni k tomu, aby byli silní a nezávislí. Ačkoli mnoho mužů tak na své okolí působí, je zřejmé, že ve svém nitru skrývají hodně obav, které je trápí.

Postava

Je všeobecně známé, že své „faldíky“ řeší spíše ženy. O mužích takové stereotypy neexistují, ovšem to neznamená, že se netrápí vystupujícím břichem nebo rostoucími prsy. Mezi jejich největší obavy patří zmínky o „pivním pupku“, i když navenek se takovým řečem smějí.

Finance

Muži jsou všeobecně bráni jako živitelé svých rodin. Mnoho z nich se mylně domnívá, že je to pro vztah to nejdůležitější. Pro ženy existují důležitější věci než jsou peníze: projevená láska, náklonnost, důvěra a péče.

Samozřejmě existují dívky, pro které jsou peníze důležité, ovšem v takovém případě by neměl muž v takovém vztahu ztrácet čas.

Výška

Říká se, že na velikosti nezáleží. Navzdory tomu si mnoho mužů dělá starosti s tím, že si nenajdou partnerku kvůli své výšce. Dámy, záleží pouze na velikosti jeho srdce.

Žárlivost

Muži nedávají svou žárlivost najevo tak okatě jako ženy. To však neznamená, že nežárlí. Potřebuje být ujištěn, že od kamaráda či kolegy partnerky neexistuje žádná hrozba.

Nezkušenost

I když se na první pohled zdá, že je muž zkušený a měl mnoho žen, bývá to často jen póza, kterou zakrývá svou nejistotu. Ve skutečnosti mají muži hrůzu z toho, že udělají něco špatně a stanou se terčem posměchu.

Ochlupení a vlasy

Ochlupení je důvodem obav téměř každého muže. Nedostatek ochlupení nevypadá dostatečně mužně. Příliš mnoho vypadá děsivě a odpudivě.

Největší obavou pro muže je však plešatost. Raději se o ní před nimi nezmiňujte.

Dieta

„Potřebuji zhubnout, od zítra držím dietu!“ Slova, která často slýcháme od žen a nikdo se nad tím nepozastavuje. Od muže taková slova znějí zvláštně. To neznamená, že se o své tělo nestará, jen o tom tolik nemluví.

Vztah

V mužských časopisech jen zřídka objevíte články o vztazích, jsou to přece „drsňáci“, kteří takové věci neřeší. Ale i oni chtějí, aby vše skvěle fungovalo a dělají si starosti, pokud to tak není.

Projevení citů

„Kluci nepláčou!“ Věta, kterou slýchá většina mužů již od dětství. V dospělosti berou muži pláč jako projev slabosti, což není pravda. Nechte své muže a syny plakat, když je něco trápí. Nikomu nic nedluží.

Zdroje: Verywell Mind (verywellmind.com)

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu