Módní ikony 20. století. Inspirace pro každého muže

V průběhu generací existovali a stále existují lidé, kteří zdokonalili nadčasový styl jako nikdo jiný. Ať už to bylo dílo jejich stylistů a švadlen nebo to byl jejich postoj, dokázali z ničeho udělat něco, co chtěli všichni napodobit. Nahlédněte do seznamu módních ikon 20. století, možná budete překvapeni.

Gianni Agnelli

Podnikatel a šéf společnosti Fiat Gianni Agnelli zdokonalil umění nedokonalostí a přenesl jeho italskou beznaděj do zbytku světa. Známý svým výstředním vzhledem si vytvořil svůj vlastní styl pomalým a pečlivým porušováním pravidel, dokud nenašel to, co mu vyhovovalo nejvíce.

Gregory Peck

Nejenom že vypadal dobře, ale Peck také ukázal světu, jak nosit šedobílé obleky. Definuje styl stříbrné obrazovky padesátých let jako žádný jiný.

Sean Connery

Všechno, co se týká Seana Conneryho je ikonické – od slavných filmových rolí, až po jeho neuvěřitelně nenapodobitelný hlas. To, co ho odlišovalo od ostatních byl způsob, jakým svůj styl nosil.

Cary Grant

Po celý život anglo-americký herec Cary Grant zůstal věrný svým britským kořenům, co se módy a stylu týká. Jeho sportovní outfity a elegantní obleky jsou pro něj typické. A jeho mínění o módě? „Jednoduchost byla pro mě vždy znakem dobrého vkusu.“

Steve McQueen

Ani dnes nevyšlo pohodlné oblečení z módy. Klasika v podobě džínů, svetrů a kožených bund je oblíbená i dnes. Snad největším propagátorem tohoto stylu byl Steve McQueen.

Serge Gainsbourg

Jeden z mála mužů, jako je Serge Gainsbourg dokázal nosit oblek bez kravaty nebo ponožek. Ovšem za jeho všestrannou geniální kreativitou stál jeho chudinský způsob života, kterému může vděčit za jeho nezapomenutelný chladný, ale nonšalantní styl.

Robert Redford

Redford udělal to, o co se pokusilo mnoho mužů. Spojil základy správného oblékání a zkombinoval je – sako, džíny a mokasíny. I když si našel svůj vlastní způsob, jak tyto kousky oblékat, byl vždy nejlépe oblečený muž v místnosti.

Našli byste se v některém z nich? Nebo dáváte přednost svým vlastním instinktům?

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu