Mileniálové a peníze – jakých chyb se mohou dopouštět?

Hodně se o nich mluví, jindy se jim říká generace Y, ale kdo do takzvaných mileniálů spadá? Jde o jedince, kteří se narodili před přelomem tisíciletí. Obvykle od roku 1983 do poloviny devadesátých let, někdy do roku 2000. Během jejich růstu se technologie vyvíjeli, byli podobně jako oni v plenkách a tak tato generace netrávila hodiny u počítače, ale venku, s kamarády, na pískovištích, hřišti nebo jen takzvaně „lítačkou“. Můžeme říci, že vyrůstali spolu s tím, jak vyrůstali technologie.

Objevovali jejich kouzlo, znali pevné linky, které byly snad v každé domácnosti, připojovali se i internetu zásadně o víkendu a ve večerních hodinách, protože tak byl tarif nejlevnější, hrozily se toho, když omylem stiskli na tlačítkovém mobilu internet, protože v té době byl drahý. Seznamovali se s chatovacími místnostmi, anonymitou internetu, psali si s kamarády na ICQ a zakládali první seznamky.

Jací jsou mileniálové?

Dá se říct, že jde o lidi, kteří si umí jít za svým, jsou sebevědomí a mají pocit, že všechno a všechny znají. Mnohdy cítí, že právě oni umí vše nejlépe a informace pro ně musí být cenná, jinak nemá šanci. Zaujmout takové jedince je stále těžší a těží. Práce pro ně neznamená jen nutné zlo k obživě, chtějí se vyprofilovat, mít motivaci a kariéru. Jakých chyb se mohou dopouštět ve vztahu k penězům?

Nesledují své finance

Chtějí rozjet byznys, ale nemají dostatečnou kontrolu nad svými financemi. A to v začátcích byznysu je velmi důležité. Právě nedostatečnou kontrolou začínajících podniků a hlavně nedostatečnou kontrolou financí krachuje drtivá většina podniků. Věnujte pozornost tomu kolik, a kam financí směřujete.

Chcete vše ovládnout

Mladí lidé, obzvláště mileniálové mají tendence ovládnout všechno. Chtějí mít pocit, že právě oni jsou ti, kteří znají své výrobky nejlépe, znají proces poskytování služeb, řeší marketing, výrobu, finance i výplaty. Když povinnosti nepřenesete na druhé, zničíte nejen byznys, ale také sebe.

Špatní lidé ve firmě

Snažte se o to nejlepší, tedy do svého podnikání přizvěte jen ty nejlepší. Ať už to jsou investoři nebo třeba zaměstnanci. Nevyznáte se v personalistice? Zkušený člověk vám umí dost pomoci. Za zkušeného a kvalitního jedince je potřeba také dobře zaplatit, ale jde o investici, která se vám vrátí.

Čtěte také: Investice s nejvyšší mírou zúročení? Investujte do vzdělání.

Utrácíte, kde nemáte

Mileniálové přicházejí s novými nápady a inovacemi, ovšem někdy se mohou motat v kruhu, což není nejlepší. Nebojí se jít do neznáma, ale to může být kámen úrazu. Soustředíte finance do nejlepšího vývoje, služeb a kvalitních potřeb? Přesunem všech financí však může stagnovat marketing, který je také důležitý pro váš celkový obraz firmy.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu