MC Hammer: Z výšin do dluhů a snad i zpět?

Pro někoho je toto jméno možná na poprvé neznámé, ale mnozí zbystří, pokud se řekne název písně You Can’t Touch This.  Ano, správně – MC Hammer (vlastním jménem Stanley Kirk Burrell) je jejím autorem. Tento song mu, ale doživotní blahobyt nepřinesl.

Muž mnoha tváří

Tento americký rapper, byl v období své největší slávy také výborný tanečník, herec a v dnešní době dokonce i moderátor. Muž mnoha řemesel se proslavil v letech 1988-1995. Slávu mu nepřinesl jen tento mega song, ale i patentní známka na Hammerpants. Speciální kalhoty, které ve videoklipu proslavil.

Přišel o veškerý majetek

Bohužel se, ale MC Hammer nemůže pyšnit bohatstvím – v roce 1996 vyhlásil osobní bankrot a dnes dluží okolo 14 milionů dolarů. Neusnul, ale na vavřínech úplně. Aktivně moderuje, stále koncertuje.

Snaží se dále produkovat písničky a nejnovějším přírůstkem na seznamu je – I GO, kde mu s produkcí pomohl samotný Lil Jon.

V samotných začátcích pop rapu nemohl stát nikdo jiný než právě tento muž. Jako prvnímu hip-hopovému umělci se mu podařilo získat diamantové ocenění za album Please Hammer Don’t Hurt ‚Em, na kterém je již zmiňovaná píseň.

Pyšnit se může i oceněním Raper desetiletí. To všechno ho za život potkalo a vyneslo nahoru. O to těžší byl pád dolů. Nic ale neubere na chytlavosti jeho mega hitu. Ten v roce 1990 a i o několik desítek let později, rozhýbal nejednoho fanouška tanečního stylu.

Jak jinak zakončit než citací z písně:

It’s „Hammer, go Hammer, MC Hammer, yo, Hammer“
And the rest can go and play
You can’t touch this

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu