Matka a vy – jak tento komplikovaný vztah utužit?

I když je nám matka tím nejbližším člověkem, v životě občas nastanou chvíle, které mohou připomínat spíš bitevní pole než láskyplnou atmosféru. Stát se může cokoliv, a i když to v jednu chvíli může být těžké – na každém vztahu se dá pracovat. Zvláště pak pokud se jedná o vztah mezi matkou a dcerou. Jak posílit pouto, když se začínáte odcizovat?

Nečekejte zázraky a naučte se chápat a podporovat

Každá můžete mít odlišný názor na život, na věci, které děláte nebo na to jak přemýšlíte. A to je normální. Ale rozhodně by rozdílné názory neměly být předmětem hádek a rozepří. Matka se může vyjádřit k tomu, jak mizerně vedete svůj život, že špatně vychováváte děti nebo, že máte partnera na baterky. To je, ale jen její názor, a pokud vy jste se sebou a svým životem spokojená – měla byste si za tím stát.

Nechte maminku, ať se vyjádří, ale neodporujte jí a nedovolte, aby vás to rozhádalo. Důležité je, že vy se máte ráda a víte, co děláte. Lásku člověk musí najít nejprve sám v sobě uvnitř. Pak vás ani uštěpačné poznámky od maminky nemohou rozházet. Možná tak pochopíte, že máma to vlastně myslí dobře a chce pro vás jen to nejlepší, i když svým svérázným způsobem.

Buďte spolu a komunikujte

Pokud cítíte, že jsou vaše vztahy napjaté, snažte se být co nejvíce pravidelně spolu. Zaveďte si něco jako pravidelné rituály. Domluvte se, že vy a matka zajdete jednou týdně na kafe, jednou za měsíc společně na kosmetiku nebo na večeři. Prostě cokoliv, co by vás mohlo spojovat a co byste si mohly obě dvě užít. Společný čas věnujte jen sobě a snažte se hodně mluvit. Ale jen tak aby to nevedlo k dalším výměnám názorů. Dokud nebudete vědět, že si skutečně jste schopné naslouchat, neměly byste se pouštět do závažných témat.

Nikdy neotvírejte staré rány

Co se už jednou stalo, nikdo zpět nevrátí. A toho se držte a zbytečně neotvírejte staré křivdy a problémy z minulosti. Tím, že jsme se už dříve s něčím vyrovnaly a šly dál jsme se přece někam posunuly. Nevracejte se tak zpátky – každá stará otevřená rána bude znovu bolet. A to by mohlo znovu rozpoutat něco – co nechcete. Snažte se tak soustředit jen na současnost a téma společných hovorů držte tímto směrem.

Trpělivost růže přináší – mezi ženami, i když jsou si tak blízké vzniknou konflikty lehce, ale chce to čas a všechno se spraví.

Autor: redakce ProÚspěch.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí
Chytrý domov 4 fotografie

Chytrý domov

Stále více prostupují nové technologie naše domácnosti. Trendem pak je účelně spojovat jednotlivé komponenty chytrého vybavení do funkčních celků, které se da..

doba čtení: 2 minuty
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí
Hubnutí bez stresu 4 fotografie

Hubnutí bez stresu

Hladovění a striktní omezování jídla nikam nevede, cílem hubnutí by měla být proměna živočicha, který se krmí, v bytost, která jí. A tuto proměnu byste rozhod..

doba čtení: 2 minuty
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí
Beze stop po akné 5 fotografií

Beze stop po akné

Většina žen nějaký problém s pletí má. Může to být jen zdání nebo pocit, každopádně je potřeba jej řešit, aby dál člověka neobtěžoval. Ať už máte pleť mastnou..

doba čtení: 3 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí
Barvy dětem 4 fotografie

Barvy dětem

Věděli jste, že barvy v dětském pokoji mohou výrazně ovlivňovat psychiku a nálady vaší ratolesti? Co dokáží barvy? Vybíráte-li barvy do dětského pokoje, pok..

doba čtení: 2 minuty
StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí
Role, které hrajeme 4 fotografie

Role, které hrajeme

Počet rolí není stálý. Mění se podle toho, co zrovna děláte, s kým jste ve styku, kam jdete či čeho chcete dosáhnout. A ovlivňuje jej i aktuální psychický sta..

doba čtení: 4 minuty
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí
Péče o prádlo 4 fotografie

Péče o prádlo

Možná vás nebaví číst cedulky na oděvech a informace, jak daný kus oděvu prát. Nebo sice cedulky čtete, ale prádlo stejně občas promícháte. Věřte tomu, že být..

doba čtení: 2 minuty
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 41 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí
In dubio pro reo 4 fotografie

In dubio pro reo

In dubio pro reo je jedna z klíčových zásad trestního práva a znamená v pochybnostech ve prospěch obviněného. Jak funguje tato zásada v praxi je možno demonst..

doba čtení: 3 minuty
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí
Hebké sny 3 fotografie

Hebké sny

Hedvábí je materiál ceněný už tisíciletí. Jde totiž o přírodní produkt s jedinečnými vlastnostmi. Dopřejte si hebké sny v hedvábném povlečení. Kde se hedvábí ..

doba čtení: 3 minuty
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 10 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti Czech E-LV s.r.o

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá