Máte tu pravou práci, nebo je na čase hledat dál?

Budík. Každý den v týdnu musíte ráno vstát a jít do práce. Nějaký pátek budete muset tento rituál znovu a znovu opakovat. Bude tedy dobré si být jisti, že vaše pozice, je pro vás ta pravá. Můžeme si společně udělat mini kvíz a zjistit, jak jste na tom.

Zaměříme se na nejdříve na vás samotné. Cítíte se spokojeně na své pracovní pozici? Líbí se vám interiér kanceláře, a pokud usednete za pracovní stůl, práce vám jde od ruky a povětšinu pracovní doby i s úsměvem? Ano? Super!

Dalším mini oblastí jsou kolegové. Většinou jde o tým lidí, kteří tvoří firmu. Není to jen o vás. Máte rádi svého šéfa? Plně ho respektujete a vážíte si ho? Určitě má své mouchy, ale po pracovní stránce můžete říct, že jste rádi, že je právě on na pozici vedoucího? A vaši kolegové? Pomoc při řešení nějakého problému je oboustranná? Scházíte se občas i mimo práci? Rozumíte si s nimi mnohdy i po lidské stránce? Ano? Gratulujeme! Mít okolo sebe takové lidi bývá k nezaplacení.

Práce a soukromý život. Kapitola sama pro sebe. Ale velice důležitá! Není nic horšího, než když vám práce omezuje soukromí život a vy se trápíte. Ideální práce je harmonie, nebo životem pracovním a soukromím. Nesmí navzájem být v rozporu. Byla by to opravdu škoda.  Pokud si na práci stěžujete doma při večeři, tak tudy cesta nevede. Ano, určitě některé dny bývají náročné, ale nesmí jejich počet být zmáhající.

Váš hlas je v práci slyšet. Víte, že pokud něco navrhnete, tak váš nápad nezůstane bez vyslechnutí? Zdá se to, jako drobnost, ale to je omyl. Pravá práce je i o tom, zda jste v ní plně respektován a brán plnohodnotně. Pokud vymyslíte zlepšovák, který se ujme, neudělá vám to radost a pocit naplnění? Pokud víte, že vás kolegové a šéf v práci respektují a berou vás vážně, tak máte našlápnuto na tu pravou práci!

Poslední zastávkou je doporučení. Pokud se vás někdo zeptá, zda byste firmu, ve které pracujete, doporučil svým přátelům a známým, tak by vaše odpověď byla ano? Je to důležitý ukazatel spokojenosti, který HR oddělení každé větší firmy prověřuje alespoň jednou za rok, pomocí dotazníků spokojenosti. Pokud i vy chválíte firmu, kde se dá. Je jasné, že Jste v ní spokojen.  Gratulujeme k vaší pravé a dokonalé práci pro vás!

Author: redakce ProÚspěch.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat

SpokojenéŽeny.cz ProÚspěch.cz CarsMag.cz SpokojenéŽeny.cz CarsMag.cz
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz
Saunovat se můžete i v paneláku

Saunovat se můžete i v paneláku

Většina z nás ví, že saunování má pro náš organismus celou řadu výhod. Podpoří naši imunitu a detoxikaci organismu, pomáhá zregenerovat unavené svaly, mírní b..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz ProÚspěch.cz
Testovací citáty

Testovací citáty

Etiam eleifend congue ante, eget egestas nisl suscipit vel. Aenean magna nisl, malesuada et tincidunt eget, lacinia sed tortor. Etiam sagittis id quam egestas..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz SpokojenéŽeny.cz GirlWorld.cz GirlWorld.cz CarsMag.cz
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
CarsMag.cz CarsMag.cz

Další článek:

Články pro Vás
Klesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestat
Umíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!
Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj čas
Máte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!
Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na to
Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá