Máte tetování? Nový výzkum ukázal, že máte větší šanci získat práci

Díky tetování se v minulosti cítilo mnoho lidí diskriminováno. Ale časy se mění a nyní se karty obrátily. Nedávná studie zjistila, že předsudky vůči tetovaným pracovníkům již v mnoha zemích neexistují. Ve skutečnosti měli muži ještě větší pravděpodobnost, že budou najati, pokud budou mít jedno nebo více tetování. Výzkum také zjistil, že neexistují rozdíly v platech mezi lidmi s nebo bez tetování.

Vnímání „kérek“ se v posledních letech razantně změnilo

Vnímání tetování ze strany veřejnosti se v posledních letech velmi rychle změnilo, pravděpodobně kvůli tomu, že se tolik mladých nechalo „pomalovat“. I když v této otázce stále panuje skepse, zejména v případech lidí s extrémním zdobením těla, zdá se, že se postoj obrátil a že korporátní svět více přijímá individualitu lidí.

Faktorem je také rostoucí počet mileniálů na vedoucích pozicích. Tato generace je již dospělá a někteří již mají praxi ve svém oboru, což znamená, že řada z nich je šéfy, kteří rozhodují o tom, koho najmout. Nyní, když jsou lidé otevřenější rozmanitosti a méně zaujatí, bude tento trend pravděpodobně nadále růst.

Existuje mnoho velmi úspěšných lidí, kteří mají na těle tetování. Je velmi běžné vidět umění těla mezi lidmi ze zábavního a sportovního průmyslu, ale v korporátním světě a dokonce i v politice se tetování stává běžnou věcí.

Je povzbudivé vidět, že svět společností dobíhá skutečný svět. Stále více lidí se bude moci plně vyjádřit, aniž by se obávalo, že budou na pracovišti diskriminováni.

Při pracovním pohovoru již svá tetování neskrývejte

Tetování jsou dnes již zcela běžná. Tam, kde byly kdysi charakteristickým znakem psanců a motorkářů, dnes vidíte mladé ženy kráčející po ulici s vytetovaným „rukávem“.

Časy a postoje se změnily. Mít tetování zjevně nemá vliv na kariéru nebo pracovní vyhlídky jako tomu bylo kdysi.

Zdroje: Workopolis (careers.workopolis.com)

Autor: Petra Hornová
ZAVŘÍT