Máte den blbec? Naučte se na svět dívat jinak

Každý z nás měl někdy den blbec. Je to zkrátka takový ten den, kdy již od samého rána tak nějak podvědomě tušíte, že tohle zrovna nebude to pravé ořechové. Během dne se vám pak nevyhýbají nejrůznější přešlapy a neúspěchy, díky kterým vaše nálada postupně klesá a klesá…

Zažít den blbec může opravdu každý z nás, bez ohledu na to, jestli jsme žena nebo muž, jestli je nám třicet nebo třeba padesát. Je to vlastně úplně jedno. Takový den se čas od času nevyhne nikomu z nás a záleží jen na nás, jak se k takovému dni postavíme.

Máme totiž dvě možnosti: buď se budeme užírat tím, co se nám ten den nepovedlo, nebo jednoduše luskneme prstem a necháme onen slavný den blbec zmizet. A věřte, že to skutečně jde.

Naučte se na svět dívat jinak

Představte si jeden z takových dnů, kdy se vám nic nedaří a kdy kazíte doslova vše, na co jen sáhnete. Určitě jste takový den někdy měli. Místo toho, abyste měli špatnou náladu, užírali se svými nedostatky a neustále sami sobě předhazovali chyby, naučte se na svět dívat jinak.

Jasně, přešlapy, chyby a špatná rozhodnutí tu sice budou i nadále, ale vy se z nich můžete poučit a co je v tomto případě mnohem důležitější – můžete je napravit!

Rada číslo jedna: můj život sice není dokonalý, ale stojí za to!

Šťastný nemůže být člověk, který se bude hnát za vidinou dokonalého života. Šťastný může být jen člověk, který se naučí být spokojený s tím, co má i přesto, že to třeba není úplně perfektní. Každý nový den by pro vás měl být darem a příležitostí, jak svůj život udělat dokonalý. Jasně, někdy budete mít lepší dny, jindy zase horší. Ale nebýt těch horších dní, nedokázali byste tolik ocenit ty lepší.

Rada číslo dva: i špatná zkušenost mě může posunout vpřed!

Každý z nás je každý den postaven před nové výzvy a nové zkušenosti a záleží na každém z nás, jak se k nim postaví. Dané zkušenosti nemusí být vždy úplně nejlepší, ale přesto i ty špatné mohou být dalším krůčkem vpřed.

Stačí se jen umět poučit i z toho špatného, co nám osud postaví do cesty a brát to jako lekci, díky které můžeme být zase o něco chytřejší, lepší a zkušenější.

Rada číslo tři: ne vždy musím být středem pozornosti!

Mnoho lidí neustále řeší, co si o nich myslí lidé v jejich okolí, jaký na ně mají názor a podobně. Přitom právě ti lidé, o kterých vy přemýšlíte, co si asi tak o vás myslí, zrovna tak přemýšlí nad tím, co si o nich myslíte vy.

Co z toho plyne a co se vám tím snažíme říci? Že byste si měli uvědomit, že ne vždy musíte být právě vy středem pozornosti a jediným tématem, které se řeší.

Rada číslo čtyři: nepotřebuji k životu to, co mě nutí držet se zpátky!

Každý z nás v životě zažil něco špatného. Mohl to být třeba rozvod, vyhazov z práce nebo třeba jen špatné vzpomínky na školní léta, kdy jste se stali obětí šikany.

I vy určitě máte ve svých vzpomínkách něco, co se vás nutí držet se zpátky, neustále se k tomu v myšlenkách vracet a svým způsobem se tím nechat ovlivnit. Nedělejte to, nedržte se věcí, které vás tahají zpátky. Poučte se z nich, ale nedovolte jim, aby vám bránily udělat další krok vpřed.

Autor: Karel Mareš

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT