Máte den blbec? Naučte se na svět dívat jinak

Každý z nás měl někdy den blbec. Je to zkrátka takový ten den, kdy již od samého rána tak nějak podvědomě tušíte, že tohle zrovna nebude to pravé ořechové. Během dne se vám pak nevyhýbají nejrůznější přešlapy a neúspěchy, díky kterým vaše nálada postupně klesá a klesá…

Zažít den blbec může opravdu každý z nás, bez ohledu na to, jestli jsme žena nebo muž, jestli je nám třicet nebo třeba padesát. Je to vlastně úplně jedno. Takový den se čas od času nevyhne nikomu z nás a záleží jen na nás, jak se k takovému dni postavíme.

Máme totiž dvě možnosti: buď se budeme užírat tím, co se nám ten den nepovedlo, nebo jednoduše luskneme prstem a necháme onen slavný den blbec zmizet. A věřte, že to skutečně jde.


Naučte se na svět dívat jinak

Představte si jeden z takových dnů, kdy se vám nic nedaří a kdy kazíte doslova vše, na co jen sáhnete. Určitě jste takový den někdy měli. Místo toho, abyste měli špatnou náladu, užírali se svými nedostatky a neustále sami sobě předhazovali chyby, naučte se na svět dívat jinak.

Jasně, přešlapy, chyby a špatná rozhodnutí tu sice budou i nadále, ale vy se z nich můžete poučit a co je v tomto případě mnohem důležitější – můžete je napravit!

Rada číslo jedna: můj život sice není dokonalý, ale stojí za to!

Šťastný nemůže být člověk, který se bude hnát za vidinou dokonalého života. Šťastný může být jen člověk, který se naučí být spokojený s tím, co má i přesto, že to třeba není úplně perfektní. Každý nový den by pro vás měl být darem a příležitostí, jak svůj život udělat dokonalý. Jasně, někdy budete mít lepší dny, jindy zase horší. Ale nebýt těch horších dní, nedokázali byste tolik ocenit ty lepší.

Rada číslo dva: i špatná zkušenost mě může posunout vpřed!

Každý z nás je každý den postaven před nové výzvy a nové zkušenosti a záleží na každém z nás, jak se k nim postaví. Dané zkušenosti nemusí být vždy úplně nejlepší, ale přesto i ty špatné mohou být dalším krůčkem vpřed.

Stačí se jen umět poučit i z toho špatného, co nám osud postaví do cesty a brát to jako lekci, díky které můžeme být zase o něco chytřejší, lepší a zkušenější.

Rada číslo tři: ne vždy musím být středem pozornosti!

Mnoho lidí neustále řeší, co si o nich myslí lidé v jejich okolí, jaký na ně mají názor a podobně. Přitom právě ti lidé, o kterých vy přemýšlíte, co si asi tak o vás myslí, zrovna tak přemýšlí nad tím, co si o nich myslíte vy.

Co z toho plyne a co se vám tím snažíme říci? Že byste si měli uvědomit, že ne vždy musíte být právě vy středem pozornosti a jediným tématem, které se řeší.

Rada číslo čtyři: nepotřebuji k životu to, co mě nutí držet se zpátky!

Každý z nás v životě zažil něco špatného. Mohl to být třeba rozvod, vyhazov z práce nebo třeba jen špatné vzpomínky na školní léta, kdy jste se stali obětí šikany.

I vy určitě máte ve svých vzpomínkách něco, co se vás nutí držet se zpátky, neustále se k tomu v myšlenkách vracet a svým způsobem se tím nechat ovlivnit. Nedělejte to, nedržte se věcí, které vás tahají zpátky. Poučte se z nich, ale nedovolte jim, aby vám bránily udělat další krok vpřed.

Author: redakce ProÚspěch.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat

ProÚspěch.cz
Testovací citáty

Testovací citáty

Etiam eleifend congue ante, eget egestas nisl suscipit vel. Aenean magna nisl, malesuada et tincidunt eget, lacinia sed tortor. Etiam sagittis id quam egestas..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz CarsMag.cz GirlWorld.cz CarsMag.cz BydlímeChytře.cz CarsMag.cz CarsMag.cz
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
CarsMag.cz
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
GirlWorld.cz ProÚspěch.cz ProÚspěch.cz SpokojenéŽeny.cz BydlímeChytře.cz SpokojenéŽeny.cz GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz BydlímeChytře.cz BydlímeChytře.cz
Saunovat se můžete i v paneláku

Saunovat se můžete i v paneláku

Většina z nás ví, že saunování má pro náš organismus celou řadu výhod. Podpoří naši imunitu a detoxikaci organismu, pomáhá zregenerovat unavené svaly, mírní b..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
SpokojenéŽeny.cz GirlWorld.cz GirlWorld.cz

Další článek:

Články pro Vás
Klesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestat
Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!
Umíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na to
4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj čas
Máte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!
Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá