Lžou vám? Odhalte lháře podle řeči těla!

Nikdo není rád obětí lhářů. Ale jak rozpoznat, co je pravda a kde začíná smyšlená výmluva? Je to jednoduché. Stačí se na lháře pořádně zadívat. Na to, jak se tváří, jak drží ruce, jak se na vás dívají. Jejich řeč těla je prozradí sama.


Lháři kolem nás

Myslíte si, že lidé kolem vás říkají vždycky jenom pravdu? Výzkum bohužel tvrdí opak. Podle něj  jsou lži až 80 % toho, co od lidí kolem sebe slyšíte. Lidé zkrátka věří slovům a tomu, co slyší. Zkuste se zaměřit na řeč těla – ta by vám měla lháře úspěšně odhalit.

Až příště budete s někým mluvit a budete mít podezření, že vám neříká úplnou pravdu, zkuste se zaměřit na jeho dech. Člověk, který je klidný a uvolněný (tedy nelže) pohybuje při nádechu a výdechu břichem. Na druhou stranu lháři často při dýchání pohybuje pouze horní částí hrudníku. Další varovným znakem je, pokud při nadechování nafoukne tváře – tělo, které je pod stresem, se do sebe snaží dostat více kyslíku.

Mezi nejznámější poznávací znaky lhaní patří:

  • Zrudnutí v obličeji
  • Sahání si na nos
  • Mnutí si oka
  • Namířený prst

Jak lháře usvědčit?

Pečlivý pozorovatel, který si dá tu práci a zaměří se právě na řeč těla podezřelého, má větší šanci na to lháře odhalit než ostatní. Každopádně i způsob, jak dotyčný mluví a způsob, jakým mu budete pokládat otázky, může být důležitou pomůckou při usvědčování druhého z nepravdy.

Všimli jste si, že se dotyčný vyhýbá tomu, aby se ve větě přímo označil? Pokud se snaží nepoužívat slova „já“ a „mě“, je pravděpodobné, že se snaží přímo nelhat, ale nechat vás u špatné domněnky.  Další ověřenou metodou je opakování otázky. Máte podezření na konkrétní lež? Zkuste pohádkové číslo tři. Zeptejte se po druhé a po nějaké chvíli zase. Pak se většinou dočkáte pravdy

Mějte ale na paměti, že tyto znaky nemusí nutně znamenat lež. Jde základně o projev toho, že druhý člověk není uvolněný a necítí se dobře (což lež často doprovází). Může to tak být i projev studu nebo nízkého sebevědomí.

 

 

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 37 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 37 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 37 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 13 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 13 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá