Láska na pracovišti? Dejte si předem jasná pravidla!

K vám do firmy nastoupil nový kolega a je to fakt kus! Ať už jde o kolegyni nebo kolegu, někdo noví často umí nastartovat atmosféru firmy a také celkově firemní kulturu. Je to nový, svěží a neokoukaný vítr. Když k tomu navíc bude fešák nebo kočka, pak je to jen bonus navíc. Nebo se vám dostalo nečekaného pozvání na skleničku nebo na kafe? Od vedoucího, kolegy z kanceláře nebo rovnou pozvání od ředitele? A vy přemýšlíte – přijmout nebo ne? Chcete-li si začít románek s někým v práci, je dobré mít se na pozoru. Spousta lidí od toho odrazuje, což by asi mělo správně být, ale někdy prostě srdci nebo vášni neporučíte.

Pravidla a to hned od začátku

Od začátku je dobré si ujasnit, jak to celé vlastně bude. Dopředu si rozmyslete, zda chcete jen flirt, který by možná potom, po vzájemné domluvě a vzájemných sympatiích mohl přerůst do vážného vztahu nebo od začátku čekáte něco víc. Nastavte si pravidla, která budete dodržovat. Vztah, ať už jakýkoliv, musí mít jasné mantinely, protože přeci jen, budete se s kolegou potkávat, případně vám může v některých ohledech také šéfovat. Nalinkujte si předem, jak to bude fungovat!

Nesmí vás nachytat

Jste zamilovaní nebo vás ovládá vášeň a chtíč? Přirozeně toužíte být neustále spolu, dotýkat se, líbat se a podobně. A tím, že jste velmi blízko, neodoláte a k nějaké intimnosti v kuchyňce, zasedačce nebo kanceláři může dojít? Ovládněte se. Sice je to možná vášnivé, rajcovní a sexy, ale ve chvíli, kdy vás někdo nachytá, může z toho být ostuda, poprask, dokonce i vyhazovat nebo třeba porušení pracovní morálky. Dávejte si na to velký pozor!

Románek nebo na vážno?

Na začátku je fajn si ujasnit, jak to oba myslíte. Dřív, než se vrhnete do nějakého dobrodružství, pak přemýšlejte. Chcete oba jen nezávazný vztah, nad kterým se budete jen tak bavit, nebudete nic brát vážně a jen si užijete? Nebo naopak, hledáte potencionálního partnera, se kterým založíte rodinu? Ujistěte se, že oba chcete stejné věci. Ve chvíli, kdy se rozcházíte v názorech je dobré se do vztahu, ať už jakéhokoliv, nepouštět.

Chodit se šéfem?

Spousta žen sní o princi na bílém koni, mnoha mužům imponuje žena, která ví, co od života chce a neváhá si za tím jít. Je však důležité myslet na to, že si začínáte něco se šéfem. Můžete se spálit, nemusí to vyjít, můžete od toho chtít každý něco jiného, může vás začít protěžovat a mohou vás začít v práci pomlouvat nebo si z vás utahovat. To je jen rychlý výčet toho, co se může dít. V pracovní sféře by to rozhodně nemělo být poznat, měl by se k vám chovat stejně, jako ke svým podřízeným. Dopředu si tohle všechno promyslete, poměrně snadno se z toho může stát zdroj citového nebo jiného vydírání ve chvíli, kdy se s protějškem rozejdete.

Autorský text | foto: freepik.com

Autor: Zuzana Žáková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu