Kvůli roli musela přibrat 10 kilo, a ještě být ošklivá. Ale zvládla to skvěle! Taková je Tereza Brodská

Nezdá se to, ale přibrat 10 kilogramů může být stejně obtížné, jako je o 10 kilo zhubnout. Na druhou stranu, jak tvrdí Tereza, když je vám přes padesát, už pro tloustnutí vlastně nemusíte dělat nic. Jenom jíst to, na co máte chuť. Jelikož má ráda sladké, tloustnutí netrvalo až zas tak dlouho, ale co teď? Dolů kila zatím nedostala.

Úraz si vybral svou daň

Když konečně film dotočila a mohla přebytečná kila začít shazovat, stal se jí na akci, kterou moderovala, nepříjemný úraz. Pád do 80 centimetrů hluboké jámy způsobil naštípnutí kosti a zpřetrhání vazů. A tak celé loňské léto jen ležela a neměla žádný pohyb. Aby toho nebylo málo, na druhé noze propukl zánět achilovky, protože ji i při tom málo pohybu přetěžovala.

Vůbec žádný pohyb?

Tereza přiznává, že by byla šťastná, kdyby konečně mohla začít hubnout, začít pro to něco dělat. Jenže kvůli tomu úrazu a sekundárním problémům, se opravdu nemohla věnovat žádnému sportu, ani rychlé chůzi, kterou miluje.

Ošklivka

Před každým natáčením Tereza podstupovala náročné líčení, například jí pod oči museli dle scénáře nalepit ošklivou vyrážku. Líčení bylo dlouhé. Nejprve šlo o zarudlé fleky bez strupů, další fáze se projevovala lehkými strupy a na závěr přišly velké strupy.

Aby bylo možné vyrážku vyrobit, museli Tereze pod oči nalepit speciální hmotu, která se fénovala do uschnutí, a potom se jakousi speciální jehličkou rozdrápávala. Dolů to šlo pouze krémy, které předepsal lékař! Doma na ni aplikovala krémy a další 3 hodiny čekala, až se to bude moci smýt. Pravda je, že si režie vždy něco vymyslí, něco, co se Tereza teprve musí naučit. Touto cestou se naučila jezdit na kole, skákat po hlavě do vody a, bohužel, také kouřit.

Speciální péče pro 50+

Dlouho nebylo zapotřebí něco dělat. Ale v tomto věku už Tereza také řeší stav své pleti, pokožky a zdravé stravování. Ráda se nechá hýčkat, vybrala si kosmetický salón, který jí přesně vyhovuje, i kadeřníka má pořád stejného. A co se týče jídla, začala se Tereza stravovat pravidelně a zdravě. Po sedmé hodině například už nic nejí. Ale že by se z ní měla stát veganka, vegetariánka nebo frutariánka, to tedy určitě ne! Má ráda spoustu potravin a nevidí důvod, proč si je odpírat, stačí přeci omezit množství sladkého či tučného jídla.

Nicméně je dobře, že alespoň natáčení už skončilo. Teď jen přejeme, ať skončí i zdravotní problémy, pak už snad vše půjde hladce a Tereza se bude pyšnit zas tak pěknou postavou, a to i po padesátce!

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT