Které stromy se vám líbí nejvíc? Hodně to o vás vypoví a také se odhalí vaše klady

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
smrk (zdroj foto: freepik.com)

Vyberte si strom, který je vám nejbližší. Poznáte, v čem jste dobří a na čem můžete stavět, jaké vlastnosti a schopnosti rozvíjet a kultivovat. Bude to dub, bříza, vrba, smrk, borovice, lípa nebo topol?


Dub

Ceníte si moudrosti a síly. Takové jsou totiž i duby. I vy obvykle máte nadhled nad situacemi, nenecháte se strhnout davem, vše dobře promýšlíte a potom přiměřeně trváte na svém. Nejste ale „dubová palice“, vy umíte dělat ústupky, omluvit se a odpustit. Okolí se vám často svěřuje a chodí si k vám pro radu. Možná máte těžkosti s hledáním vhodného partnera, protože ne všichni jsou schopni vás pochopit. V roli rodičů jste moudří a pro ostatní představujete autoritu.

Nejsilnější vlastnosti: odolnost, moudrost, síla osobnosti.

Tip: někdy berte život trochu míň vážně a dopřejte si větší rozlet.

Topol

Jste odvážní a stejně jako topol nemáte problém vyčnívat z davu a dělat věci po svém. Vidíte dopředu a těšíte se na budoucnost s tím, co vám přinese. Máte předpoklady pro vedoucí funkci, ale nevadí vám ani „stát v řadě“ a být členem kolektivu, pokud cítíte, že to má smysl. Nebojíte se výzev, máte dobrý odhad a umíte zůstávat nad věcí.

Nejsilnější vlastnosti: odvaha, ochota, nadhled.

Tip: Zkuste občas věci neplánovat, nechat je jen tak běžet, není potřeba mít stále nad sebou kontrolu.

Vrba

Vaší silnou vlastností je schopnost zdravým způsobem se přizpůsobit. Vrbě se mohou ořezat všechny větve, ale ony vyrostou nové a ještě krásnější. Lépe než jiní si umíte představit, že můžete žít či pracovat i jinde, než jste zvyklí, a stejně můžete být šťastní. Z ničeho neděláte velkou vědu a z každé situace se snažíte vytěžit něco dobrého. Máte ale také rádi svůj klid a umíte být sami. Rádi pomáháte a lze vám věřit.

Nejsilnější vlastnosti: přizpůsobivost, upřímnost, přemýšlivost.

Tip: víc si užívejte svých přátel a zábavy.

Bříza

Jde asi o nejroztomilejší strom a vy jste rození optimisté a lidé se ve vaší společnosti cítí příjemně. Nezkazíte žádnou legraci, ale neradi byste někoho zarmoutili třeba nevhodným kanadským žertíkem. Asi i proto netoužíte po vedoucích místech, nechcete mít moc. Máte hodně kamarádů a svého životního partnera umíte pochopit a podpořit ho. Jako rodiče jste zábavní a děti s vámi zažívají hodně legrace.

Nejsilnější vlastnosti: přátelskost, vřelost, optimismus.

Tip: dopřejte si také chvíle, které si užijete o samotě.

Smrk

Smrk je skromný strom, který ochotně roste v houfu ostatních smrků. Skromnost je vaší silnou stránkou, víte totiž, co je v životě důležité a materiální bohatství pro vás nemá velký význam. Jste vděční za každou minutu svého života. Navíc jste dobří parťáci, věrní a spolehliví přátelé a umíte se přizpůsobit. Rádi pomáháte druhým a nečekáte za to nějakou odměnu. Podobně jako smrk se ale zdráháte hlouběji zakořenit.

Nejsilnější vlastnosti: skromnost, vděčnost, spolehlivost.

Tip: více věřte sami sobě a smýšlejte o sobě pozitivně. Nebojte se sami sebe pochválit a ocenit.

Borovice

Roste v nejvyšších horských oblastech a je to jeden z nejodolnějších stromů vůbec. Vlivy počasí sice často borovici pokroutí kmen, ale ona přesto působí pevně a půvabně. A stejné je to i u vás – životní překážky vás zocelují a umíte se s nimi vyrovnat. Dokonce na vás ani není poznat, když se něčím trápíte. A ani v takové chvíli vám nedělá problém podporovat ostatní a být jim oporou. Dokážete se radovat z maličkostí a umíte ocenit klid a pohodu.

Nejsilnější vlastnosti: vyrovnanost, vytrvalost, houževnatost.

Tip: nebojte se také někdy požádat o pomoc rodinu nebo přátele, není to žádná známka slabosti.

 

Autor: Karel M.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat