Které kroky vedly k úspěchu Petera Voogda, autora bestselleru o osobním růstu

Peter Voogd je autorem nejprodávanější knihy 6 Months to 6 Figures a zakladatelem The Game Changers Academy. Vyškolil a inspiroval více než 4 500 podnikatelů. Peter mnohé inspiruje svým skutečným příběhem, kdy za šest měsíců začal vydělávat šesticiferná čísla.

Jeho podcasty, videa, webové stránky a sociální média oslovují více než 200 000 lidí měsíčně. Jaké jsou podle něj základní kroky k úspěchu?

Prvním krokem je získat čistou a jasnou představu o tom, kdo jste, kdo nejste a kdo chcete být. Musíte přijít na to, co je pro vás důležité – pro Petera to byl úspěch. Podle něj mnoho lidí sice řekne, že si přejí být úspěšnými, ale jejich činy jsou jiné. Lidé jsou závislí na informacích, ale ne na implementaci. Už jen kvůli sebevzdělávání se musíte soustředit na jasně definovatelný cíl. Musíte definovat to, co je pro vás nejdůležitější, abyste mohli podnikání budovat kolem svého životního stylu, nikoli naopak. Zaměřte se na konečný výsledek, aby vás popoháněl ve vaší výzvě.

Udělejte si seznam nejlepších 5 nebo 10 lidí, kteří jsou špičkou v oboru, na který se chcete zaměřit – jsou to lidé, kteří již své požadované výsledky mají a vedou životní styl, o který právě usilujete. Snažte se těmito lidmi obklopovat, postupně se vaše myšlení a standardy změní. Skutečností je, že pokud se potkáte s pěti inteligentními lidmi, budete šestým. Pokud se potkáte s pěti milionáři, nakonec budete šestý.

Posledním krokem je vybudovat si důvěru v sebe samého. Každý člověk má pomyslný účet důvěry, a vše, co až do tohoto okamžiku dosáhli, nebo jejich nedostatek úspěchů, je právě kvůli tomuto účtu. Všichni podnikatelé mají ambice a jsou nadšeni, ale když na to skutečně přijde, postrádají sebevědomí nebo jistotu. Pokud je vaše víra v to, co děláte, nízká, budete podnikat malé kroky a stejně tak budete mít malé výsledky. Pokud máte tu víru velkou, podniknete větší kroky, získáte větší výsledky.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu