Které dovednosti jsou nejdůležitější pro dnešního profesionálního prodejce?

Úspěšný a solidní prodejce by se měl neustále učit a zlepšovat v oblasti komunikace, umění naslouchat, musí být spolehlivý a důvěryhodný. Teprve na těchto základech lze budovat jakýkoli obchod, ale také vlastní život, rodinu, přátelství i profesionální kariéru.


Dnešní profesionální prodejce

Úspěšný prodejce zná a chápe základní obchodnické krédo: „V životě můžete mít všechno, co chcete, jestliže budete pomáhat druhým v tom, aby dostali, co chtějí“.

Spolehlivost a důvěryhodnost

Důvěryhodnosti není možné dosáhnout bez toho, pokud neprokážete spolehlivost. Dá se říct, že spolehlivost dodává na důvěryhodnosti. A věrohodnost přechází v důvěru a s důvěrou přichází i obchodní úspěch.

Důvěra je jednou z věcí, které si zákazník ve světě prodeje cení vždy na prvním místě! Hlavním důvodem, proč se lidé rozhodnou něco nekoupit, je právě nedostatek důvěry. Pokud zákazníkovi něco slíbíte, je nutné vše dodržet. Platí to zejména v případech, kdy se vyskytnou nějaké potíže. Jestliže má zákazník jakýkoli problém v průběhu obchodu nebo problém s užíváním produktu, pak je pravděpodobné, že sebemenší nedostatek v podpoře a dotahování věcí ze strany prodejce se rozroste do nesmírných rozměrů. A tak i maličkosti mohou obchod narušit či zničit.

Pečlivé naslouchání

Naslouchat potřebám potencionálního zákazníka je klíčové. Jako úspěšní profesionálové musíte být schopni pozorně naslouchat všem potřebám, přáním a touhám. Zajímavá je skutečnost, že čím více toho o potřebách svých zákazníků víte, tím větší jsou vaše možnosti je uspokojit. A určitě nejde jen o to. Pokud zákazník vnímá, že prodejce pozorně a se zájmem naslouchá, prohlubuje se ona klíčová důvěra. Staré přísloví to vystihuje naprosto přesně: „Mluvení znamená sdílení slov, ale naslouchání je sdílení zájmu.“

Specifika komunikace

Většinou lidé poslouchají ve stejném tempu jako mluví. Je-li to možné, jako profesionální prodejce přizpůsobte tempo své řeči tak, aby vyhovovalo zákazníkovi.

Výjimkou jsou následující problematické situace:

  • Zákazník se nechá „unést“, je vzteklý a hrubý. V takové chvíli vy řeč zklidněte a zpomalte její tempo.
  • Zákazník používá slang, nespisovná slova a vulgarity. Profesionální prodejce se za všech okolností musí chovat slušně a zachovávat si profesionální přístup. Zákazník vás pak bude posuzovat podle vyššího standardu, bude k vám pociťovat úctu a důvěru.
  • Zákazník mluví příliš pomalu nebo tak rychle, že přizpůsobit se tempu vás ruší a rozptyluje. Musíte se pokusit projev zákazníka trochu „usměrnit“.

Úspěšný a solidní prodejce by měl jednat vždy v souladu s etickými pravidly a základními pravidly slušnosti!

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ZdraveRady.cz - aktuálně čte 43 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 41 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 43 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 43 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 43 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 46 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 41 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 22 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 22 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 22 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 46 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 41 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 41 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 43 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 11 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá