Kroky k úspěchu I.

O tom, že úspěch, stejně jako například štěstí, začíná v hlavě, se napsalo už mnohé. Stav mysli a postoj k věcem kolem vás jsou zkrátka tím, co vás posune nejdál. Pro začátek vám přinášíme pár tipů, které jsme odkoukali od těch „úspěšných“ – tak se zkuste nechat inspirovat.

Negativní monology

Opravdu nemá smysl si donekonečna v hlavě přehrávat situace, kdy se vám stalo něco špatného nebo jste něco špatného či trapného sami vyvedli. Tím nic nevyřešíte, akorát se nebudete cítit dobře. Vypněte negativní monolog, běžte se na sebe usmát do zrcadla a říkejte si nějaké povzbudivé věci.

Zastavit negativní myšlenky a vzpomínky není snadné, ale dají se překrýt právě tak, že budete myslet na to dobré, čeho jste v životě dosáhli a budete si říkat nějaké hezké věci. Chyby děláme všichni, ale přiznat chybu a poučit se z ní znamená, že se na sobě snažíte pracovat a chcete být lepším člověkem. A to je úplně skvělé!

Srovnávání se

Je jen jediná osoba, se kterou má smysl se srovnávat a soutěžit. Je to ta, kterou jste byli včera. Opravdu úspěšní lidé se nesrovnávají, vědí, že jde o zbytečné plýtvání energií, které navíc podrývá sebevědomí. Úspěchy ostatních je motivují, snaží se konkurenci důkladně pozorovat a učit se od ní. Úspěšný člověk vidí cestu, kterou mu jeho konkurent ukázal a to ho motivuje.

Plán

Úspěšní lidé mají vždy plán. Mají naplánovaný den, mají stanovené cíle a promyšlený rozpočet financí času i energie, který budou do budoucna potřebovat. Ovšem skutečný úspěch znamená umět žít také „tady a teď“, užívat si života a všech chvilek, které za to stojí, při tom však neodsunout „plán“ do pozadí.

Zkuste se upřímně zamyslet, kam směřujete, jak chcete žít a čeho chcete dosáhnout. A zdaleka nemusí jít o pracovní kariéru – třeba je pro vás alfou a omegou dobrý partnerský vztah, i ten ale vyžaduje investici ohromného množství energie a trpělivosti.

 

 

Autor: Martin Liška
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu