Krásné ženě krásné prádlo – jak vybrat luxusní a rafinované kousky

Luxusní spodní prádlo může být perfektním dárkem, ale také naprostým propadákem. Poradíme vám, jak se vyznat ve světe saténu, kostic a krajek, abyste svým výběrem nešlápli vedle. Stačí se řádit pár jednoduchými radami.

Zákeřná podprsenka

I ta nejkrásnější podprsenka není obdarované moc platná, pokud jí nebude sedět a nebude se v ní cítit dobře. Je to trochu kategorie pro odvážné, proto ne všechny ženy nosí správně zvolenou velikost podprsenky – a proto mnohdy nestačí se podívat na velikostní štítek těch, které už má v šatníku.

Zkuste se zaměřit na tyto znaky:

  • jestli se zapínání podprsenky nestáčí na zádech do oblouku
  • jestli košíčky neodstávají od prsou
  • jestli jí nepadají ramínka
  • jestli prsa při předklonu nevypadávají

Znakem špatně zvolené podprsenky může být i bolest zad. Za předpokladu, že tyhle znaky neobjevíte, můžete si směle opsat lístek již nošeného kousku. Pokud ano, můžete se zkusit spolehnout na názor odbornice ve vybranější prodejně, nebo raději zvolit alternativní kousek garderoby.

Když znáte správnou velikost

Ve chvíli, kdy víte velikost, je to už otázka vkusu a vhodného výběru. Určitě se vám ale bude hodit pár zažitých praktických rad.

Pro ženy s velikostí košíčků A-B je zpravidla lepší vybírat podprsenky s výztuží – většinou se v tomhle typu prádla cítí ženy lépe. Samozřejmě ale můžete zvolit i hit poslední doby – a to nevyztužené, lehké, krajkové podprsenky lehké jako pírko. Jsou pohodlné a sexy. Stejné možnosti máte i u velikosti košíčku C.

U velikostí A, B a C můžete s klidným srdcem sáhnout po kousku s úzkými ramínky. U větších velikostí volte ale ramínka širší, aby se zbytečně nezařezávaly do ramen. U velikostí D, F, G a více nemusíte řešit ani tak vyztužení, ale spíš pevnost objemu pod prsy.

Vždy můžete místo podprsenky zvolit třeba atraktivní korzet. Nemělo by jít o žádný laciný kousek (ve všech významech), na trhu jsou k dostání i velmi elegantní a nadčasové kousky, které nemůžou urazit ani zaryté puritány. I tady ale budete potřebovat znát správnou velikost prsou – a navíc ideálně i obvod pasu.

Kalhotky

Babičky zpravidla říkávají: „A vezmi si hezké prádlo, co kdyby tě třeba srazilo auto.“ A ono to platí. Kalhotek je totiž potřeba mnohem větší množství než podprsenek – obnovte jejich zásobu a zbavte se nedůstojných kousků. Navíc je výběr kalhotek mnohem jednodušší.

Pokud vyberete správně, můžete být překvapeni, jak správný a slušivý typ ženě zalichotí. Je to sice malý kousek prádla, ale s celkovým dojmem ohledně postavy dokáže mnohem víc, než byste třeba čekali. Výběr střihu máte navíc široký – tanga, šortky, vysoké kalhotky nebo stahovací (ty ale jako dárek moc nedoporučujeme – nikdy nevíte, zda by to dotyčnou nemohlo urazit).

Vnímáte spodní prádlo jako vhodný dárek, nebo se tomuhle překvapení raději vyhýbáte?

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT