Koušete si nehty? Tento zlozvyk o vás odhaluje mnoho zajímavých vlastností

Kousání nehtů obvykle začíná v dětství. Mnoho lidí, kteří měli tento zvyk jako děti, z toho nakonec vyrostou, ale pro některé se stává celoživotním zvykem, jehož zbavení je pro ně extrémně obtížné. Většina z nás vyrostla v domnění, že kousání nehtů je zlozvyk, který musíme zlomit. Ukazuje se však, že toto opakující se chování může odhalit některá zajímavá fakta o vás, a nejde jen o vaši úroveň stresu.

Každopádně to neznamená, že si máte nehty začít kousat. Estetika a náklonnost k infekcím by měly být dostatečnými důvody, proč s tímto zlozvykem přestat.

Jste perfekcionista

Podle studie většina „kousačů“ nehtů překonává své úspěchy. Vědci zkoumali skupinu lidí, z nichž polovina měla ve zvyku kousat si nehty a polovina ne. Ti, kteří si nehty kousají, se ukázali být osobnostmi typu A, které mají tendenci být dokonalí.

Jste chytřejší, než si myslíte

Lidé, kteří si kousají nehty, jsou často jedinci s cílem dosáhnout cíle, kteří nevykonávají úkoly obvyklým tempem. Mnoho lidí má tendenci kousat si nehty ve chvílích intenzivního soustředění, když se snaží vyřešit problém.

Jste netrpěliví

Nuda a frustrace mohou být důležitými spouštěči kousání nehtů. Jakmile se kousání stane zvykem, může se stát něčím, co děláte, abyste se zaměstnali, když se nudíte nebo čekáte.

Možná nejste spokojeni sami se sebou

Kousání nehtů může být znakem nervozity, díky kterému se lidé dočasně cítí lépe. Nehty jsou často překonávači, kteří od sebe kladou obrovská očekávání. Když nemohou dosáhnout svých cílů, často se cítí zklamáni a stydí se za sebe.

Může to souviset s psychologickým problémem

Kousání nehtů může být spojeno s obsedantně-kompulzivní poruchou – když lidé pociťují nutkání něco dělat znovu a znovu. Nicméně, ne každý těchto psychických stavů se projevuje kousáním nehtů.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu