Konec přesčasů! Stihněte práci v pracovní době

Sedíte v práci do večera a samy? Ostatní již odešli domů a vy máte pocit, že jste neudělali vše, co bylo třeba? Nestačí vám vytyčená pracovní doba a nevíte co dřív? Udělejme si revizi toho, kde nejvíce ztrácí drahocenný čas!

  1. Nesoustředíte se

Sedíte u stolu a neustále vás něco rozptyluje? Sdílíte kancelář s neustále mluvícím kolegou, který se vám v kostce snaží přeříkat jeho celý víkend? Mobil neustále hlásí notifikace a nové soukromé maily? Pak tedy opravdu nemáte šanci se plně soustředit na svou práci. Je na čase taktně kolegu umlčet, omezit režim mobilu a plně se začít soustředit. Čas vám přestane utíkat mezi prsty!

  1. Neumíte říct, že toho je jednoduše moc

Děláte práci za kolegu, který je dlouhodobě nemocný a nestíháte novou náplň zkombinovat s vaší? Mlčíte a hrnete to před sebou? Zkuste se ozvat! Umění delegovat i ostatní vám odlehčí na bedrech. Buďte trpělivý s vysvětlením, co konkrétně potřebujete, aby udělali jiní a půl je hotovo. Pokud vypadáte, že práci stíháte, nikdo nebude ochotný vám pomoci. Jasně vedoucímu řekněte, co přesně vás kolik času stojí, a navrhněte vlastní řešení.

  1. Snažíte se pracovat na 100% a nevypustíte

Snažíte si udržet nejvyšší pracovní tempo celý den. Chyba. Dělejte si krátké přestávky, třeba každou hodinu. I pár minut protáhnutí se na chodbě dokáže nakopnout. Vyvětrejte si kancelář, dojděte se občerstvit do kuchyňky, zacvičte si. Protáhnete se, zhluboka dýchejte. Koukněte, jaké bude počasí
o víkendu, po pár minutách opět pokračujte v rozdělané práci. S načerpanou energií půjde práce zase snadněji.

  1. Neplánujete

Chaos není pro všechny. Nejde ruku v ruce s efektivitou. Snažte si rozplánovat den. Uvidíte pak jasněji, zda některá schůzka nejde sjednat efektivněji v jiný čas. Než odejdete domů, vyšetřete si chvilku
a naplánujte si i další pracovní den. Budete mít pak přehled, co všechno musíte stihnout. Pomůže
i přehledný seznam uzávěrek, schůzek, porad.  Důležitost jednotlivých úkonů můžete rozřadit i podle barev. Pokud je to možné nejobtížnější úkoly si nechávejte na ráno, dokud máte plno energie a váš mozek není unaven, nebo zahlcen informacemi za celý den.

  1. Pohlcuje vás vlastní stůl

Při pohledu na vaši pracovní plochu, se vám obracejí oči v sloup? Je snadné spočítat, kolik hrnků kávy jste za den měli a štos papírů dosahuje rozměrů mrakodrapu? Ukliďte si stůl a vyčistíte i mysl. V nepořádku se špatně soustředí. Uvidíte, že čím přehlednější stůl, tím práce bude odsýpat.

  1. Prosedíte hodiny a hodiny na poradách

Víc hlav víc ví – porady, které se táhnou celé hodiny. Ano, je lepší se sejít, než si psát dlouhé maily. Ale
i porady musí být krátké a výstižné. Pokud tomu tak není, zkraťte je, co to jde (případně to navrhněte vedoucímu). Nekonečné porady jsou ztráta času pro celou firmu.  Hospodaření s časem je to nejpodstatnější, co je třeba mít pod kontrolou.

  1. Nemáte motivaci

Připomínejte si pozitiva. Občas je třeba se zastavit a říct si, které věci mě v práci těší. Vysoký plat, skvělý kolektiv, zábavná náplň. Pokud do zaměstnání půjdete optimističtí, práce se nepotáhne hodiny a pokud nastane problém, bude snadnější ho vyřešit.  Rekapitulace pozitiv a motivování sebe samotného přináší vždy ovoce.

Tak výdech a nádech. Neodkládejte změny a z práce budete chodit včas.

Author: redakce ProÚspěch.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat

BydlímeChytře.cz CarsMag.cz GirlWorld.cz ProÚspěch.cz
Testovací citáty

Testovací citáty

Etiam eleifend congue ante, eget egestas nisl suscipit vel. Aenean magna nisl, malesuada et tincidunt eget, lacinia sed tortor. Etiam sagittis id quam egestas..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
SpokojenéŽeny.cz SpokojenéŽeny.cz CarsMag.cz BydlímeChytře.cz ProÚspěch.cz GirlWorld.cz CarsMag.cz
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
CarsMag.cz
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
CarsMag.cz GirlWorld.cz GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz BydlímeChytře.cz SpokojenéŽeny.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz
Saunovat se můžete i v paneláku

Saunovat se můžete i v paneláku

Většina z nás ví, že saunování má pro náš organismus celou řadu výhod. Podpoří naši imunitu a detoxikaci organismu, pomáhá zregenerovat unavené svaly, mírní b..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz BydlímeChytře.cz

Další článek:

Články pro Vás
4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj čas
Klesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestat
Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Máte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!
Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!
Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na to
Umíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá