Když ve vás hlodá hlas změny. Naslouchejte si!

Chodíte do práce už nějaký ten pátek. Nestáváte vyloženě s odporem, ale nějaký tichý hlásek uvnitř vás šeptá, že je třeba změna. Ale vy dál a dál ráno vstanete a chodíte pořád do té stejné práce a čekáte na zahřmění. Chyba. Zkusme si spolu projít nejčastější příznaky toho, že je třeba změnit práci. Poslouchejte svůj vnitřní hlas, posouvá vás dál.

Nic vás nešokuje

Nechte se popostrčit ke změně, pokud vás v práci ni nepřekvapí. Jste v ní tak dlouho, nebo ji znáte tak dobře. Jakákoliv situace, která se stane, vás vlastně nepřekvapí. Říkáte si, přesně tohle jsem čekal, že se stane. Ono kladem je, že se zbytečně nestresujete. Víte co máte dělat, jak situaci vyřešit. Ale nepřijde vám to málo? Nepotřebujete novou výzvu? Nechcete řešit nové problémy a situace?

Člověk se mění

Život člověku plánuje osud, aniž by se ptal. Nastoupíte do práce, bez závazků a jste ochoten pracovat přes čas, jezdit na služební cesty několikrát do měsíce. Svoji práci milujete a dáváte ji vše. Osud vám za ty roky postaví do cesty životní lásku a závazky. Narodí se vám dítě, které s vámi chce trávit čas. Dilema. Práce vs. rodina. Je třeba opět najít takovou pozici, aby obě strany mince byly v harmonii. Ideální práce neočekává, že jí podřídíte vše. Pravá pozice doplňuje vaše představy, sny a schopnosti.

Nedává vám to smysl

Častěji se setkáváte při zadání nového projektu s tím, že se samy sebe ptáte, zda to má smysl. Zase opět to samé, jako cvičená opice. Bez chuti se posunout dál. Pochybujete to o výsledku a schopnostech kolegů? Netrapte sebe ani své okolí. Pokud nevěříte a nesdílíte hodnoty firmy, pro kterou děláte, změňte místo.

Život je krátký na to, abyste 365 dní dělali pro vás nesmyslné kompromisy. Udělejte změnu, kterou po vás vaše hlava chce. Poslechněte svůj vnitřní hlas a vyhlaste nespokojenosti válku. Všechny nové výzvy zvládnete, pokud budete mít znovu chuť se s nimi poprat.

 

 

Author: redakce ProÚspěch.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat

ProÚspěch.cz BydlímeChytře.cz
Saunovat se můžete i v paneláku

Saunovat se můžete i v paneláku

Většina z nás ví, že saunování má pro náš organismus celou řadu výhod. Podpoří naši imunitu a detoxikaci organismu, pomáhá zregenerovat unavené svaly, mírní b..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
CarsMag.cz CarsMag.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz ProÚspěch.cz
Testovací citáty

Testovací citáty

Etiam eleifend congue ante, eget egestas nisl suscipit vel. Aenean magna nisl, malesuada et tincidunt eget, lacinia sed tortor. Etiam sagittis id quam egestas..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
SpokojenéŽeny.cz ProÚspěch.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz CarsMag.cz
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
GirlWorld.cz CarsMag.cz SpokojenéŽeny.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz SpokojenéŽeny.cz BydlímeChytře.cz CarsMag.cz
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: 1 minuty Přečíst

Další článek:

Články pro Vás
Máte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!
Klesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestat
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na to
4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj čas
Umíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!
Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!
Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá