Když ve vás hlodá hlas změny. Naslouchejte si!

Chodíte do práce už nějaký ten pátek. Nestáváte vyloženě s odporem, ale nějaký tichý hlásek uvnitř vás šeptá, že je třeba změna. Ale vy dál a dál ráno vstanete a chodíte pořád do té stejné práce a čekáte na zahřmění. Chyba. Zkusme si spolu projít nejčastější příznaky toho, že je třeba změnit práci. Poslouchejte svůj vnitřní hlas, posouvá vás dál.

Nic vás nešokuje

Nechte se popostrčit ke změně, pokud vás v práci ni nepřekvapí. Jste v ní tak dlouho, nebo ji znáte tak dobře. Jakákoliv situace, která se stane, vás vlastně nepřekvapí. Říkáte si, přesně tohle jsem čekal, že se stane. Ono kladem je, že se zbytečně nestresujete. Víte co máte dělat, jak situaci vyřešit. Ale nepřijde vám to málo? Nepotřebujete novou výzvu? Nechcete řešit nové problémy a situace?

Člověk se mění

Život člověku plánuje osud, aniž by se ptal. Nastoupíte do práce, bez závazků a jste ochoten pracovat přes čas, jezdit na služební cesty několikrát do měsíce. Svoji práci milujete a dáváte ji vše. Osud vám za ty roky postaví do cesty životní lásku a závazky. Narodí se vám dítě, které s vámi chce trávit čas. Dilema. Práce vs. rodina. Je třeba opět najít takovou pozici, aby obě strany mince byly v harmonii. Ideální práce neočekává, že jí podřídíte vše. Pravá pozice doplňuje vaše představy, sny a schopnosti.

Nedává vám to smysl

Častěji se setkáváte při zadání nového projektu s tím, že se samy sebe ptáte, zda to má smysl. Zase opět to samé, jako cvičená opice. Bez chuti se posunout dál. Pochybujete to o výsledku a schopnostech kolegů? Netrapte sebe ani své okolí. Pokud nevěříte a nesdílíte hodnoty firmy, pro kterou děláte, změňte místo.

Život je krátký na to, abyste 365 dní dělali pro vás nesmyslné kompromisy. Udělejte změnu, kterou po vás vaše hlava chce. Poslechněte svůj vnitřní hlas a vyhlaste nespokojenosti válku. Všechny nové výzvy zvládnete, pokud budete mít znovu chuť se s nimi poprat.

 

 

Autor: Martin Liška

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT