Když vám stud kazí život

Možná se tím trápíte taky. Bojíte se oslovit člověka, který je vám sympatický, v práci svůj názor nikdy neřeknete nahlas… zkrátka se stydíte. Na studu není nic špatného, ale může vám život komplikovat a bránit vám v rozletu. Dá se to změnit?


Odhoďte zábrany!

Netýká se to pouze kariérního postupu, ale je to typický případ. Například v práci dostanete za úkol přípravu semináře. Plánování a organizace jsou vaší silnou stránkou, ale když máte svou představu odprezentovat vedení, brání vám v tom jakési vnitřní sevření. Ve snaze vyhnout se nepříjemným pocitům pošlete za sebe na prezentaci někoho jiného, no a on sklidí patřičný úspěch, který by ve skutečnosti měl patřit vám.

Rady na změnu

Někdo se v kritických chvílích vědomě uklidňuje větami typu: „Nic se přeci neděje.“, „Nemám žádný velký problém.“ Jenže mnohdy to, bohužel nezabírá. „fígl“ spočívá v tom, dostat své projevy více pod vědomou kontrolu. Pokud si je dokážete záměrně navodit (a to dokážete), pak byste se jich – stejně záměrně – měli umět také zbavit.

A když ne, je potřeba si říct, že se vám situace samy o sobě nedějí, ale vy jste se rozhodli je takové mít. To nezní moc pozitivně, že? Povzbuzením by pro vás ale mělo být to, že lidé nejsou zaujati vámi, ale sami sebou – tím jak budou na své okolí působit oni. Takže není třeba mít strach.

Důležité je zdravé sebevědomí

Na závěr si zopakujeme to nejdůležitější. Pokud se chcete změnit, chce to určitě postupné osmělování se. Začněte tam, kde se cítíte bezpečně a s aktivitami, které relativně snadno zvládáte. A pokud máte mezi svými přáteli či známými nějakou „spřízněnou duši“, využijte ji. Podpoří vás a poskytne vám zpětnou vazbu.

Ačkoli ve světě plném „dravců“ může být vaše stydlivost něčím přitažlivým, my jsme se snažili dát vám rady, jak se stydlivosti zbavit. Ideální by byla vyvážená kombinace stydlivosti a dravosti, můžete ji zkusit pomocí našich tipů najít.

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 37 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 32 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 44 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 32 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 32 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 29 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá