Kdo jsou snílci a proč s nimi chodit, se může proměnit v úplnou katastrofu

Mohou vám říci, že s vámi vidí budoucnost, buďte velmi pozorní v důležitých otázkách. Ale pak najednou říkají, že si tím nejsou tak jistí a nejsou připraveni na vážný vztah, a začnete přemýšlet o tom, co vám mohlo uniknout, což by vedlo k tomuto obrovskému zklamání. 

Při budování vztahu mají „hlavu v oblacích“

Snílci jsou lidé, kteří si budují ideální vztah, přinejmenším ve své mysli. Tento pohádkový svět, který vytvářejí, vás může oklamat, abyste si mysleli, že to nebyl jen skutečný vztah, ale také fantastický. Fantazie, kterou vytvářejí, je hezká, ale není tu nic, co by ji podporovalo. Když pohádkový vztah čelí realitě, zhroutí se. Dělají, jako by se nic nestalo, a přecházejí na další pohádku.

Mají fobii ze závazků, ale sami si ji těžko uvědomují

Tito lidé se bojí jakýchkoli závazků, ale nikdy si to sami nepřiznají. Chtějí všechny dobré věci, které s sebou vztah přináší, a absolutně nemají v úmyslu ublížit, na rozdíl například hrubých partnerů.

Prostě vidí, že se k vám připojili a byli závislí na vztahu, který je děsí. Některé studie uvádějí, že dávají přednost ukončení závazků kvůli dřívějšímu odmítnutí rodiči. Jiní vědci zjistili, že snílci mizí ze vztahů, protože věří v osud: myslí si, že vztah má být, či nemá, a ani neuvažují o tom, že vyžaduje trpělivost a práci.

Ve skutečnosti vás nevedou ani vás úmyslně nepodvádějí

Být snílek neznamená, že vám bude nevěrný. Když vás někdo vede, uvědomí si, že k vám nic necítí, ale úmyslně vás používá pro své vlastní účely, jako je pohodlí, pozornost nebo vaše upřímná láska, která zvyšuje jeho sebevědomí.

Jsou prostě surrealisté. Vytvářejí ideální nastavení pro randění tím, že říkají a dělají opravdu pěkné věci, a vy oba věříte ve stejnou věc – vaše pouto je kouzelné a plné skutečně romantických věcí. Rozdíl mezi vámi a vaším snovým partnerem však spočívá v tom, že když se vztah dostane přes fázi „motýlů v žaludku“ a vstoupí do pragmatičtějšího stádia, jako je sdílení každodenních prací nebo převzetí odpovědnosti, zacházíte s ním jako s takovým, ale snílek to bude považovat za svou osobní katastrofu.

Autor: Petra Hornová
ZAVŘÍT