Kdo je sigma samec a proč jsou stále více populární?

Možná jste někdy v životě slyšeli o sebevědomém přirozeném „vůdci smečky“ – alfa muži. Zdá se, že tento typ osobnosti je středem pozornosti u mužů i žen. Muži se učí chovat jako „vůdci“, nicméně jsou někteří, kteří se o pravidla nestarají a přesto dokážou být pro okolí atraktivní. Věřte tomu nebo ne, ale alfa samci nemusí být vším, čím jsou.

Kdo je sigma muž

Muž sigma je muž, který nepotřebuje pozornost od jiných lidí. Není hlasitý ani drzý, ale klidný a sebevědomý. Muž sigma je introvertní, ale sebevědomý chlap. 

Alfa samec vs sigma samec

Sigma a alfa muži jsou si rovni a sdílejí mnoho společných charakteristik. Oba věří ve své životní cíle a míří vysoko. Hlavní rozdíl spočívá v jejich přístupu. Sigma obchází hierarchii, alfa upřednostňuje být na jejím vrcholu. Alfa dosáhnou úspěchu vyšplháním se po žebříčku hierarchie. Sigma naproti tomu nepatří k žádné společnosti. Dělají všechno sami.

Rysy muže sigma

 • Nezajímá je očekávání.
  Alfa stojí nahoře, beta jsou následovníci a sigma – ti do fronty nechodí. Hierarchie pro ně není ničím a všechny normy, které společnost (a zejména alfy) nastavují, nemají pro sigmy žádný význam. Nemůžete jim říct, jak se oblékat nebo jak jednat. Dělají si, co chtějí.
 • Jsou to porušovatelé pravidel.
  Stejně jako alfové, sigma muži bojují s autoritou. Sigma jsou obvykle osoby samostatně výdělečně činné a ve velké míře si zachovávají flexibilitu. Je pro ně lepší pracovat samostatně, protože nemají problém se správou času a organizací.
 • Neusilují o luxus.
  Muži sigma se nepotřebují luxus, aby se cítili úplní a úspěšní. Chápou, že materialistické věci nemohou nahradit vlastní hodnoty. Řídí tedy, co se jim líbí, nosí cokoli, čemu dávají přednost, a nedělají to, co jim přikáže alfa. 
 • Bývají uzavření.
  Sigma se na sociálních médiích nechlubí svými úspěchy ani velkými sny. Jejich vášně jsou soukromé. Lidé je často považují za opatrné a tajemné. Poznání sigmy trvá hodně času. Necítí potřebu sdílet své osobní údaje. Potřebují posílit ego.
 • Jsou to vůdci, kteří zůstávají pokorní.
  Sigmy jsou osamělí vlci, ale za správných okolností se z nich stanou mocní vůdci. Inspirují ostatní svou vášní a odhodláním. Sigmy na vysokých pozicích nikdy nejsou mocní, a proto jsou respektovány.
 • Upřednostňují svůj vlastní životní styl.
  Sigma muži jsou vybíraví ohledně svých rutin a nic pro ně není horší než ovládající osoba. Nedodržují očekávání ostatních lidí. Sigmy se mění, pouze pokud si to opravdu přejí.
 • Jsou to sebevědomí introverti.
  Sigmovi se nelíbí být v centru pozornosti a raději tráví čas sám. Ačkoli sigmy často zůstávají nepovšimnuty, mají stejnou důvěru jako alfy. Jedinou věcí, která je odlišuje, je alfova touha předvádět se.
 • Potřebují osobní prostor.
  Muži sigma vyžadují hodně osobního prostoru, aby uspokojili svůj cíl učit se. Mohou najednou udělat radikální změny, jako zmizet, aby mohli pokračovat ve své vášni. Sigma se nenechá ničím a nikým zastavit.

V čem tkví jejich popularita?

Muž sigma má kolem sebe závoj tajemství, což ho dělá zajímavým. Je těžké ignorovat jeho inteligenci a nezávislost. Sigma nikdy nenásleduje dav a neusiluje o ničí souhlas. Díky tomu je tento typ tak atraktivní pro muže i ženy.

Zdroje: nationalpost.com, forbes.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu