Kdo je pro vás ideálním parťákem na dovolenou?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
dovolená (zdroj foto: pixabay.com)

Letošní dovolenou už asi máte pečlivě naplánovanou. Pokud ale ještě nevíte, s kým na cesty vyrazit, podívejte se na náš přehled plusů a minusů různých osob z vašeho okolí, které připadají v úvahu. A můžete se poučit i pro dovolenou v příštím roce. Navíc každý rok můžete jet s někým jiným!


Děti, respektive celá rodina

Co může být skvělé? Děti od vás konečně neuslyší věčné „Teď nemám čas.“ a „Počkej, jen něco dodělám.“ Přitom je úplně jedno, zda jsou děti úplně malé nebo už v pubertě. Do určitého věku mají prostě děti radost z každé minuty, kterou jim věnujete.

Na co dát pozor? Na ponorkovou nemoc, přeci jen jste s rodinou většinu dní v roce. Ženy si musí dát pozor, aby během dovolené nespadly do běžného kolotoče – vaření, praní, uspávání… Určitě dovolenou naplánujte tak, aby si odpočinuli úplně všichni.

Rodiče

Co může být skvělé? Určitě jim uděláte radost. Možná s nimi trávíte pár hodin za měsíc při návštěvách, ale i pokud žijete v jednom domě, změníte prostředí, vypadnete z rutiny a dopřejete rodičům pozornost. Faktem je, že mnoho rodičů je už samo a sami nikam nepojedou. To, že je vezmete s sebou, pro ně může představovat jedinou možnost, jak se dostat z domu.

Na co dát pozor? Vaši nebo partnerovi rodiče budou pravděpodobně už 60+, tedy budou mít své zvyky, zdravotní omezení, různé vrtochy a nálady. A také je otázkou, jak se případně rodiče snášejí mezi sebou. Pro rodiče budete stále jejich dítě, takže se připravte na to, že se k vám tak budou taky chovat.

Partner

Co může být skvělé? Máte možnost společně vypnout, podniknout něco nového, vidět nová místa nebo potkat nové lidi. To dá nový rozměr i vašemu vztahu. Může to být také impulz pro vzkříšení „starého“ vztahu, který ustrnul. Pokud máte děti, konečně si můžete užít jeden druhého a společného soukromí.

Na co dát pozor? Opět pozor na ponorkovou nemoc, přeci jen spolu trávíte většinu času, i když se v běžném životě spíše míjíte. Rizikem jsou také odlišné představy o trávení volného času – jeden miluje ležení u vody, druhý nesnáší sluníčko a voda mu přijde vždy příliš studená. Raději si vše naplánujte předem a učiňte kompromisy. Pro čerstvě zamilované, kteří spolu ještě nebydlí, je dobrou radou připravit se na to, že partnera uvidí takového, jaký ve skutečnosti je.

Kamarádky a kamarádi

Co může být skvělé? Povídáte si od rána do večera, smějete se, na plážích i v horách pokukujete po hezkých chlapech či ženách. Večer drinky nebo pivo, přes den aktivity, které by muže, nebo naopak ženy, nebavily. Žádné starosti a žádné děti.

Na co dát pozor? Nejdůležitější je výběr přátel, se kterými pojedete. Aby si všichni „sedli“ a byli spolu v pohodě.

 

 

Autor: Katka P.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat