K úspěšné kariéře je potřeba přestat tolerovat určité věci

Statistiky ukazují, že lidé mění zaměstnání každé 4 roky a 2 měsíce. V práci existují velmi odlišné situace a zatímco některé mohou být příjemné a dokonce obohacující, jiné mohou být téměř nesnesitelné. Existuje mnoho důvodů k opuštění pozice a změna zaměstnání je někdy dokonce nutná, zvláště pokud poctivá diskuse s vedením nikam nevede. Existují situace, které jasně signalizují, že je čas odejít, a je důležité vědět, co je pro vás a vaši kariéru nejlepší.

Přehnaná byrokracie

Jen si představte situaci, kdy byste museli koordinovat každou přestávku na oběd nebo jakoukoli akci v práci pomocí poznámek a povolení – dovolená v takové společnosti je vážným úkolem. A pokud byste museli udělat velmi podrobnou zprávu o tom, čeho jste během dne dosáhli, a měřit, kolik času trvalo každému úkolu, mohli byste se ocitnout v tom, že strávíte více času na seznamu než na samotné práci. To je hrozný obrázek, nicméně mnoho společností to od svých zaměstnanců nadále vyžaduje.

O určitých věcech nesmíte diskutovat

Pokud vám někdo řekne, že diskuse o vašem platu je špatná nebo nezdvořilá, měli byste to brát jako varovné znamení. A pokud se vás budou snažit přimět k tomu, abyste se cítili provinile za to, že bojujete za své vlastní finanční zájmy, měli byste vědět, že vybudování dobré kariéry v této společnosti bude nesmírně těžké.

  • Diskutovat o svém platu se svým šéfem a žádat o zvýšení z objektivních důvodů, jako je zvýšení objemu práce, je naprosto normální.

Vedlejší výdaje

Tržní vztahy znamenají, že práce je místo, kde vyděláváte peníze – ne utrácíte je. Pokud musíte v práci utratit i trochu peněz pro potřeby společnosti a nejsou kompenzovány, pak to není moc dobrá společnost, ve které pracujete.

Nespravedlivé obviňování

V pondělí ráno přijdete do práce, otevřete si doručenou poštu a uvidíte rozzlobený dopis, který říká, že jste museli do pátku v 18 hodin vypočítat výdaje na konkrétní projekt. I když jste si jisti, že jste tento úkol neobdrželi, a je to poprvé, co o něm uslyšíte, jakýkoli váš pokus o vysvětlení je zcela zbytečný. Takové situace jsou dobrým důvodem k přemýšlení o změně zaměstnání.

foto: pixabay

Neustálé slibování

Neustálé sliby, že vám zvýší plat nebo povýší, že zlepší vaše pracoviště, že vám poskytne školení nebo kurzy, nebo jakékoli jiné falešné sliby, jsou jen způsob, jak vás udržet v práci.

  • Pokud vám váš šéf slíbí něco, co souvisí s konkrétním datem, bude snazší přimět je, aby dodrželi své slovo. Například pokud vám bylo slíbeno zvýšení platu, pokud dokončíte určitý úkol, budete schopni prokázat výsledky své práce.

Psychické vydírání

Když máte opravdu blízký vztah se svým šéfem nebo spolupracovníky, můžete slyšet slova jako „Opouštíte nás“ nebo „Jak nás můžete takto zradit?“ a takové metody emočního tlaku vás nutí zrušit své vlastní plány, své cíle a dokonce vás mohou donutit jít proti vašim zásadám. Takové fráze se často říkají, když se snažíte bojovat za svůj názor nebo svá práva.

  • Zaměstnanci, kteří jsou připraveni vzdát se svých principů, jsou méně úspěšní než ti, kteří nejsou. Nezůstávejte v prostředí, kde nemůžete být sami sebou.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu