K čemu je dobrá závist?

Pokud závidíte, nemáte na duši klid. Znamená to jen jedno. Nestačí vám být tím, kdo jste a jakým způsobem žijete. Jenže závist do vaší mysli vnáší jen samé špatné myšlenky, které nejsou produktivní. Za určitých okolností by ale být mohly. Pojďme se podívat, jak se závistí bojovat.

Přeměňte závist na motivaci

Lehko se to řekne: „Přestaňte závidět!“ Ale zkuste zkrátka závidět „jinak“. Zkušenosti nebo um těch, kdo si myslíte, že svůj život vyhráli, může postrčit vás samé k tomu, abyste vstali z gauče, přestali přemítat o tom, kdo co má, a zkusili věci a nápady, které se vám honí hlavou, také realizovat. Jistě, může to skončit neúspěchem, ale rozhodně je lepší si ho prožít a zjistit, že tudy cesta nevede, než jen přemýšlet o tom, coby kdyby.

Jak se závistí bojovat?

Je to vlastně úplně jednoduché. Dělejte to taky. Dělejte to, co druhému závidíte. To už je obrovská porce motivace, přeměnit závist na inspiraci. A takový přístup může přinést ještě jednu pozitivní věc: sami na sobě si vyzkoušíte, jestli jste právě získali novou dovednost či vlastnost nebo zjistíte, že roky závisti byly úplně zbytečné, protože věc, kterou celou dobu závidíte, vás samotné vlastně až tak moc nebere. Třeba zjistíte, že vaše hodnoty jsou úplně jiné. A to opravdu přinese velkou úlevu.

Takže, jak na závist?

  • Zkuste dělat to samé, co závidíte
  • Myslete na své přednosti

Třeba si vedle úspěšných lidí připadáte úplně nemožní a neschopní, ale skutečnost je taková, že někdo jiný zase úplně stejně vzhlíží k vašim přednostem.

  • Nezapomínejte, že místa je dost pro všechny

Pokud uspěje někdo jiný, neznamená to přeci, že na vás už úspěch „nezbyde“.

A buďte spokojení s tím, kdo jste a jak žijete!

 

 

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu