Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!

Každý z nás někdy udělá chybu. Vždyť chybovat je přeci lidské, ne nadarmo se na tužku dává guma. Chybu může udělat opravdu kdokoli, ovšem jen silný člověk ji dokáže přiznat.

Není tak složité něco pokazit nebo udělat špatně, složité je chybu přiznat a sám sobě připustit, že to byl krok špatným směrem. Dokážete to? Možná totiž ne. Uznat chybu umí jen člověk, který je vyrovnaný sám se sebou. Který je jednoduše silný.

Ti ostatní jsou slaboši, kteří se snaží své chyby nevidět, neumí se z nich poučit a tím pádem se právě díky nim nemohou stát silnějšími. A co vy? Jste silný člověk, nebo naopak slaboch? Je čas zjistit pravdu sami o sobě!


Jak poznáte slabocha? Jednoduše!

Slabý člověk je ten, který dělá chyby, ale neumí si je přiznat, maskuje je, otáčí se k nim zády a předstírá, že se vlastně vůbec nestaly. Právě z toho důvodu své chyby neustále opakuje a celý proces je tak pořád dokola.

Pamatujte, že není ostuda udělat chybu, ostuda je si tu chybu nepřiznat, nebo snad dokonce předstírat, že se žádná nestala.

Máme pro vás několik znamení, podle kterých bezpečně poznáte slabocha. A to nejen slabocha, který je možná ve vašem okolí (kamarád, známý, soused nebo třeba kolega v práci), ale i slabocha, který se možná ukrývá přímo ve vás.

Znamení první: kdo s ním nesouhlasí, toho odsoudí

Jak se říká: 100 lidí, 100 chutí. Z toho plyne, že každý z nás může mít na danou věc svůj názor a rovněž to znamená, že s námi v dané věci někdo nemusí souhlasit. A tak je to v pořádku. Jenže slaboch tohle nevidí rád.

Jakmile má na něco svůj názor a přijde mu do cesty někdy, kdo jeho názor nesdílí, ba naopak jde proti němu, toho automaticky odsoudí. Není totiž schopen přijmout skutečnost, že lidé jsou odlišní a že mohou mít svůj vlastní názor.

Znamení druhé: na druhých hledá pouze to špatné

Zatímco silný člověk dokáže druhé lidi okolo sebe přijmout i s jejich nedostatky a smířit se s tím, že ne každý je dokonalý, slaboch naopak na každém vidí jen to špatné, zaměřuje se pouze na negativní stránky člověka a doslova si libuje v tom, když odhalí něco, co se danému člověku nedaří nebo v čem není dobrý.

Je to jako s onou sklenicí a vodou: zatímco pro silného člověka je sklenice z poloviny plná, pro slabocha je naopak z poloviny prázdná. A tak je to i s lidmi.

Znamení třetí: hází špínu na svého partnera před druhými

Praní tzv. špinavého prádla na veřejnosti je pro slabého člověka něco jako droga, jednoduše to potřebuje a nedívá se doleva ani doprava, jestli tím náhodou někomu neublíží.

Proto je pro slabochy zvykem shazovat svého partnera na veřejnosti a před lidmi v okolí. Poukazují na chyby toho druhého a neřeší, jestli oni sami nemají nějakou tu chybu. Ne, to není jejich zvykem.

Autor: redakce ProÚspěch.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí
Beze stop po akné 5 fotografií

Beze stop po akné

Většina žen nějaký problém s pletí má. Může to být jen zdání nebo pocit, každopádně je potřeba jej řešit, aby dál člověka neobtěžoval. Ať už máte pleť mastnou..

doba čtení: 3 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí
Hubnutí bez stresu 4 fotografie

Hubnutí bez stresu

Hladovění a striktní omezování jídla nikam nevede, cílem hubnutí by měla být proměna živočicha, který se krmí, v bytost, která jí. A tuto proměnu byste rozhod..

doba čtení: 2 minuty
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí
Hebké sny 3 fotografie

Hebké sny

Hedvábí je materiál ceněný už tisíciletí. Jde totiž o přírodní produkt s jedinečnými vlastnostmi. Dopřejte si hebké sny v hedvábném povlečení. Kde se hedvábí ..

doba čtení: 3 minuty
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí
In dubio pro reo 4 fotografie

In dubio pro reo

In dubio pro reo je jedna z klíčových zásad trestního práva a znamená v pochybnostech ve prospěch obviněného. Jak funguje tato zásada v praxi je možno demonst..

doba čtení: 3 minuty
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí
Péče o prádlo 4 fotografie

Péče o prádlo

Možná vás nebaví číst cedulky na oděvech a informace, jak daný kus oděvu prát. Nebo sice cedulky čtete, ale prádlo stejně občas promícháte. Věřte tomu, že být..

doba čtení: 2 minuty
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí
Role, které hrajeme 4 fotografie

Role, které hrajeme

Počet rolí není stálý. Mění se podle toho, co zrovna děláte, s kým jste ve styku, kam jdete či čeho chcete dosáhnout. A ovlivňuje jej i aktuální psychický sta..

doba čtení: 4 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí
Chytrý domov 4 fotografie

Chytrý domov

Stále více prostupují nové technologie naše domácnosti. Trendem pak je účelně spojovat jednotlivé komponenty chytrého vybavení do funkčních celků, které se da..

doba čtení: 2 minuty
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí
Barvy dětem 4 fotografie

Barvy dětem

Věděli jste, že barvy v dětském pokoji mohou výrazně ovlivňovat psychiku a nálady vaší ratolesti? Co dokáží barvy? Vybíráte-li barvy do dětského pokoje, pok..

doba čtení: 2 minuty
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 43 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 33 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti Czech E-LV s.r.o

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá