Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!

Každý z nás někdy udělá chybu. Vždyť chybovat je přeci lidské, ne nadarmo se na tužku dává guma. Chybu může udělat opravdu kdokoli, ovšem jen silný člověk ji dokáže přiznat.

Není tak složité něco pokazit nebo udělat špatně, složité je chybu přiznat a sám sobě připustit, že to byl krok špatným směrem. Dokážete to? Možná totiž ne. Uznat chybu umí jen člověk, který je vyrovnaný sám se sebou. Který je jednoduše silný.

Ti ostatní jsou slaboši, kteří se snaží své chyby nevidět, neumí se z nich poučit a tím pádem se právě díky nim nemohou stát silnějšími. A co vy? Jste silný člověk, nebo naopak slaboch? Je čas zjistit pravdu sami o sobě!


Jak poznáte slabocha? Jednoduše!

Slabý člověk je ten, který dělá chyby, ale neumí si je přiznat, maskuje je, otáčí se k nim zády a předstírá, že se vlastně vůbec nestaly. Právě z toho důvodu své chyby neustále opakuje a celý proces je tak pořád dokola.

Pamatujte, že není ostuda udělat chybu, ostuda je si tu chybu nepřiznat, nebo snad dokonce předstírat, že se žádná nestala.

Máme pro vás několik znamení, podle kterých bezpečně poznáte slabocha. A to nejen slabocha, který je možná ve vašem okolí (kamarád, známý, soused nebo třeba kolega v práci), ale i slabocha, který se možná ukrývá přímo ve vás.

Znamení první: kdo s ním nesouhlasí, toho odsoudí

Jak se říká: 100 lidí, 100 chutí. Z toho plyne, že každý z nás může mít na danou věc svůj názor a rovněž to znamená, že s námi v dané věci někdo nemusí souhlasit. A tak je to v pořádku. Jenže slaboch tohle nevidí rád.

Jakmile má na něco svůj názor a přijde mu do cesty někdy, kdo jeho názor nesdílí, ba naopak jde proti němu, toho automaticky odsoudí. Není totiž schopen přijmout skutečnost, že lidé jsou odlišní a že mohou mít svůj vlastní názor.

Znamení druhé: na druhých hledá pouze to špatné

Zatímco silný člověk dokáže druhé lidi okolo sebe přijmout i s jejich nedostatky a smířit se s tím, že ne každý je dokonalý, slaboch naopak na každém vidí jen to špatné, zaměřuje se pouze na negativní stránky člověka a doslova si libuje v tom, když odhalí něco, co se danému člověku nedaří nebo v čem není dobrý.

Je to jako s onou sklenicí a vodou: zatímco pro silného člověka je sklenice z poloviny plná, pro slabocha je naopak z poloviny prázdná. A tak je to i s lidmi.

Znamení třetí: hází špínu na svého partnera před druhými

Praní tzv. špinavého prádla na veřejnosti je pro slabého člověka něco jako droga, jednoduše to potřebuje a nedívá se doleva ani doprava, jestli tím náhodou někomu neublíží.

Proto je pro slabochy zvykem shazovat svého partnera na veřejnosti a před lidmi v okolí. Poukazují na chyby toho druhého a neřeší, jestli oni sami nemají nějakou tu chybu. Ne, to není jejich zvykem.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ProÚspěch.cz BydlímeChytře.cz BydlímeChytře.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz GirlWorld.cz ProÚspěch.cz GirlWorld.cz ProÚspěch.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz

Další článek:

Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na toUmíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!Máte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj časJste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neuděláKlesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestat