Již při pracovním pohovoru si všímejte signálů, které vás upozorní, že nabízená práce nebude tak skvělá

Čekání na pracovní pohovor je stresující a v hlavně se vám jistě honí spoustu myšlenek. Navzdory tomu vnímejte dění kolem vás. I to může být rozhodující, zda místo nakonec přijmete.

Ve společnosti je příliš mnoho nováčků

Desítky lidí přišly na pracovní pohovor současně s vámi a zaměstnanci vypadají, jako by byli právě včera najati. Pokud nejde o novou společnost, považujte to za špatné znamení. Vysoká fluktuace zaměstnanců často znamená špatné pracovní podmínky.

Šéf nadává podřízeným před vámi

Pokud váš nadřízený vypustí veškerý svůj hněv na své podřízené před vámi, zeptejte se sami sebe, proč je nevyhodil. A opravdu chcete s takovým člověkem pracovat?

foto: pixabay

Odpovědnosti jsou příliš vágní

Pokud si přečtete popis práce a nedokážete pochopit, co od vás chtějí, může to znamenat, že potenciální zaměstnavatel neví, jaké jsou pracovní povinnosti. A pravděpodobně se vám nebudou líbit věci, které přijdou později.

Slibují skvělý výdělek bez námahy

Pokud slibují, že budete mít vše bez námahy, buďte obezřetní. Dobrý zaměstnavatel nemá zájem formovat nerealistická očekávání, protože ví, že můžete být zklamáni a odejít.

Místo je volné již delší dobu

To může znamenat, že balíček platů a výhod není dostatečný, nebo společnost jednoduše prozkoumala trh a ve skutečnosti nepotřebovala nové zaměstnance. Je ale lepší neztrácet čas. Jedinou výjimkou je situace, kdy vidíte, že společnost vyžaduje odborníky.

Nejasné kariérní vyhlídky

Otázka „Kde se vidíte za pět let?“ se mezi uchazeči o zaměstnání už dávno stala vtipem Mezitím můžete tazateli položit stejnou otázku, aby vyhodnotil vaše příležitosti kariérního rozvoje. Nesrozumitelná odpověď obvykle naznačuje, že je posun v kariéře nepravděpodobný.

Zaměstnanci říkají o své práci nelichotivé věci

Nejlepším způsobem, jak se dozvědět něco o společnosti, ve které možná budete pracovat, je komunikovat s jejími zaměstnanci v neformálním prostředí. Jejich příběhy se mohou lišit od popisu náborových webů, a ne k lepšímu.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu