Jednoduché strategie, kterou pomohou rychle nalézt spolehlivé zaměstnance

Nábor zaměstnanců je zásadní pro malé podniky, které chtějí růst. Bez identifikace špičkových talentů a přilákání kandidátů na volná místa se u malých podniků snižuje šance na smysluplné rozšíření. Někdy je však těžké získat pro práci toho pravého zaměstnance. Jak si můžete být jisti, že vaše nabídky práce oslovují ty správné lidi a že vaše úsilí při náboru zaměstnanců není marné.

Určete své volné pracovní pozice

Možná si myslíte, že znáte práci, na kterou potřebujete nového zaměstnance, a pokud jste vlastníkem velmi malé firmy, může to být pravda. Majitelé středně velkých společností nebo náboroví manažeři by však měli mluvit se zaměstnanci a manažery o přesné povaze volné pozice a o tom, co to obnáší. Naučte se co nejvíce o volných pozicích, než začnete volné pracovní místo nabízet.

Určete potřebné dovednosti a vlastnosti

Jakmile shromáždíte potřebné informace o volném pracovním místě, zvažte dovednosti a vlastnosti, které by ideální kandidát přinesl do firmy.

Dokonalý náborový proces by měl začít stanovením vašich obchodních požadavků. Měli byste určit typy znalostí a dovedností, které budou požadovány pro optimální výkon v jakékoli inzerované práci. Tyto informace budou užitečné, pokud jde o vytváření cílených popisů pracovních míst a specifikací osob.

Vytvořte přesný popis nabízené pracovní pozice

Jakmile si uděláte poznámky o tom, jak má vypadat váš ideální kandidát, můžete vytvořit popis práce. Měl by obsahovat informace o společnosti, konkrétní práci, na kterou najímáte, preferované zkušenosti, požadované dovednosti a informace o kompenzaci.

Začleňte název firmy do popisu práce a sdělte, jaký typ společnosti jste. To povzbudí vhodné kandidáty, aby se přihlásili, a odradí ty, kteří by nemuseli dobře zapadat do firemní kultury.

Inzerujte volné pracovní místo

Popis práce není moc dobrý, pokud nemáte způsob, jak ho inzerovat. Přirozeně můžete použít pracovní portály – vyberte specializované výběry nebo vývěsky specifické pro dané odvětví, abyste maximalizovali odpovědi od příslušných uchazečů – ale zvažte sdílení popisu práce jinde. Užitečným nástrojem mohou být vaše kanály sociálních médií. Vysvětlete uživatelům, že hledáte nové pracovníky, a požádejte o sdílení.

Navštěvování veletrhů pracovních příležitostí, vytváření sítí a semináře jsou také dobrým místem pro nábor nových talentů.

Dalším chytrým krokem je zavedení systému sledování žadatelů, který je schopen shromažďovat a třídit velké množství aplikací. Díky tomu mohou manažeři najímat nejslibnější uchazeče a uložit je pro pozdější kontrolu.

Měli byste si pečlivě promyslet typy platforem, které budete používat k inzerci volných pracovních míst. Směs interních a externích platforem by mohla být použita k přilákání co nejširší zásoby vysoce kvalitních kandidátů.

Hledejte mezi stávajícími zaměstnanci

Zjistěte, zda by některý z vašich stávajících zaměstnanců mohl mít zájem o volnou pozici a zda by pro ni byl vhodný. Nikdo nezná vaši společnost ani vaše současné zaměstnance lépe a propagace zevnitř ukazuje, že ve vaší společnosti existuje prostor pro kariérní postup – je to důležitý způsob, jak posílit morálku.

Vytvořte skupinu kandidátů

Jakmile obdržíte přihlášky a zjistíte, zda je o uvolněné místo aktuální zájem stávajících zaměstnanců, je čas prověřit uchazeče a zúžit je. Vraťte se zpět k popisu své práce spolu s dovednostmi, zkušenostmi a charakteristikami, které jste označili jako prvky ideálního kandidáta. Ne každý kandidát musí splňovat všechna kritéria, měl by však vykazovat určitou kombinaci. Vyberte sedm až deset uchazečů, kteří se zdají slibní. Zvažte ponechání až pěti rezerv v případě, že se vám nepodaří kontaktovat počáteční skupinu kandidátů.

Absolvujte první hovory

Jakmile své uchazeče zúžíte na zvládnutelnou skupinu, začněte nejprve s hovory nebo videohovory. Využijte tento čas k setkání a pozdravení kandidátů a určení jejich pozadí, zkušeností a zájmu o vaše otevřené zaměstnání.

Zdroj: businessnewsdaily.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu