Jak zvládat rozporuplné emoce během krize COVID-19?

Cítíte se provinile, že nemáte zrovna náladu na vymýšlení nových projektů? Cítíte se unaveni? Obáváte se, jaké budou následky koronavirové krize? Všechny tyto myšlenky jsou naprosto přirozené a v pořádku. Neděste se toho, neztrácíte nad sebou kontrolu. Naučte se své emoce vnímat, spřátelit se s nimi a využít je ku prospěchu svému.

Emoce vás neoslabují, dělají z vás člověka

Zapamatujte si, že skutečně silní lidé své emoce nepopírají, ani se je nesnaží eliminovat, naopak snaží se neustále nacházet přirozené způsoby, jak s nimi zacházet. Nemusíte se obviňovat, že zrovna neoplýváte novými nápady, že máte obavy, co bude dál. Svou „vinu“ můžete minimalizovat tím, že si uvědomíte, že děláte to nejlepší, co můžete, vzhledem k okolnostem, které máte před sebou. Buďte k sobě laskaví, uznejte, že máte právo na své pocity.

Pociťujete velký nátlak kvůli Covid-19

V současné době je na vás kladeno mnoho požadavků – a vy máte pouze kapacitu jediné lidské bytosti. Jakékoli negativní zvukové stopy ve vaší hlavě nejsou nic jiného, než lži a výmysly vaší vlastní tvorby. Nyní je čas si spočítat a zhodnotit své úspěchy, čímž si posílíte svou důvěru v sebe sama. Takto pomalu se naučte zpracovávat vlastní emoce zdravým způsobem.

Najděte rovnováhu ve svých myšlenkách

Když se nás zmocní úzkostné myšlenky, naše mysl odhalí nejhorší scénáře budoucnosti. Tento nezdravý předvídavý zármutek se může stát všestranným. Můžete se pokusit potlačit tyto vize a myšlenky, ale mozek tak nefunguje. Ten je na pozoru před nebezpečím, a ve snaze ochránit vás vytváří všezahrnující negativní myšlenky.

Klíčem k řízení vašeho zármutku a obavy je vytvoření rovnováhy ve vašem myšlení. Pokud si představujete tragický výsledek, zaměřte se spíše na méně katastrofální výsledek. Ano, dnes některým podnikatelům nezbude nic jiného než svůj podnik zavřít. Ale vy přemýšlejte o tom, kolikrát se tito podnikatelé znovu zase zvednou. Zaměřte se na své nápady, abyste během této doby posílili své podnikání.

Nic nejde ze dne na den, chce to čas a jít kupředu krůček po krůčku. Uvidíte, že se vám vaše kreativita a odhodlanost brzy vrátí.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu