Jak zůstat motivovaný i během plnění nudného a nezáživného projektu?

Všichni dobře víme, že život je plný věcí, které nemáme rádi a které prostě nechceme dělat. Ale pokud se jedná o pracovní úkoly nebo projekty, splnit je jednoduše musíme. Do takové situace už jste se asi dostali všichni, takže moc dobře víte, jak je těžké udržet soustředění, a hlavně motivaci pro splnění zadaného úkolu. Přitom by stačilo udělat pár jednoduchých kroků, na které se dnes společně podíváme.

Začněte soutěžit!

Existuje mnoho činností, které většinu společnosti nebaví. Tou nejzákladnější je například mytí nádobí, které je zdlouhavé a relativně náročné. Většina z vás tak bude před umytím prokrastinovat, čímž se hromada špinavého nádobí ještě zvětší. Přitom by stačilo udělat si z této domácí práce jednoduchou výzvu. Prostě si změřte, za jak dlouho jste schopni umýt jeden talíř. Sami po chvíli uvidíte, že se budete snažit a mytí nádobí vás najednou začne bavit.

Nebojte se podlehnout zvědavosti

Anketa: Máte práce, která vás baví?
Celkem hlasů: 805

Rozhodně není neobvyklé se nudit, když jste ztratili veškerou svou zvědavost a zaujetí. Pokud se do takové situace dostanete, je nejjednodušší si dát od zadaných úkolů pauzu. Začněte tedy hledat nové způsoby, jak se znovu vtáhnete do dané problematiky, takže se určitě nudit přestanete. Může se jednat například o čtení knížky nebo časopisu. Ať už budete dělat cokoliv, měli byste zůstat napojení na zadaný projekt.

Užijte si malou odměnu

Zůstat motivovaní můžete i za pomoci systému malých odměn. Jde o velmi jednoduchý princip, který má ovšem překvapivě velké výsledky. Jakmile začnete pracovat na nudném projektu, stanovte si dílčí cíle, jichž chcete dosáhnout. Po získání každého z nich si dopřejte odpovídající drobnou odměnu. Jakmile si na tento systém odměn zvyknete, budete se veškerým projektům věnovat vždy naplno a žádný vás nebude nudit.

Až si příště budete lámat hlavu nudou a nezaujetím nad pracovním úkolem, vzpomeňte si na naše rady. Vyzkoušejte si je a uvidíte, že vám půjde práce daleko lépe od ruky.

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu