Jak správně vybrat luxusní hodinky?

Uvažujete o koupi luxusních hodinek? Luxusní hodiny mohou podtrhnout celý váš styl, aniž byste působili jako snobi. Na trhu však existuje velké množství luxusních hodinek a není snadné si mezi nimi vybrat ty pravé právě pro vás. Pokud bojujete s nerozhodností, zkuste naše tipy, které vám výběr luxusních hodinek velice usnadní.

1. Natahovací nebo digitální?

Než se pustíte do samotného vybírání, ujasněte si, zda toužíte po klasických mechanických hodinkách nebo na baterii. Mechanický pohyb hodinek je kouzelná věc, kterou můžete i slyšet a vidět. Jeho miniaturní díly jsou jsou opracovány na milimetr přesně a k jeho výrobě se většinou používá ocel nebo mosaz. Mechanické hodinky jsou ručně sestavované, což se také odráží v jejich ceně.

Pokud nechcete mechanické, nebojte se. Výrobci luxusních hodinek myslí i na takové, kteří si mechanický pohyb nemohou dovolit nebo je prostě nechtějí.

2. Stanovte si maximální cenu

Kolik utratit za hodinky a co za své peníze od hodinek očekáváte si ujasněte dopředu a ujistěte se, že máte na hodinky dostatek financí. Nenechte se zlákat úžasnými hodinkami na které nemáte a zůstaňte nohama pevně na zemi.

3. Myslete na svůj osobitý styl

Luxusní hodinky nevyjadřují jen přesný čas, ale také vypovídají něco o vás. O vašem vkusu, životním stylu. Je to citová investice, která o vás leccos prozrazuje. Ovšem přesný čas, samozřejmě, zůstává prioritou.

4. Zvolte správný řemínek

Kromě samotných hodinek je také důležité, jaký zvolíte druh řemínku, který zdobí 75% vašeho zápěstí, na kterém by měl dokonale sedět. Buďte uvážliví a respektujte několik pravidel. Řemínek musí vždy ladit s hodinkami – černé s černým řemínkem, hnědé s hnědým řemínkem. Pokud si nejste jisti, zvolte ocelový náramek, kterým nikdy nic nezkazíte. Určitě ne silikonový, který k obleku vypadá stejně špatně jako tenisky.

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT