Jak si sjednat respekt v práci?

Ten, koho lidé berou s úctou, ke komu chovají respekt a uznání, má jakousi moc. Jak si respekt získat u svých podřízených?

Na schůzku přijďte vždy včas

Nezáleží na tom, v jaké pozici jste, zdali nahoře, nebo dole. Na domluvenou schůzku přijďte vždy včas. Čekání lidi obtěžuje, a i když budete mít zpoždění pouhých pár minut, lidé vás začnou soudit i kvůli dvěma minutám.

Držte se termínů

Myslíte si, že pokud jste v práci obsadili vyšší pozici, termíny odevzdání úkolů se vás netýkají? Omyl, vy byste měli jít příkladem toho, že je na vás spolehnutí. Takto získáte zodpovědnost, kterou vaši nadřízení velmi rádi ocení. Proto berte každý úkol a jeho termín odevzdání vážně.

Nezapojujte se do všech debat

Žádné pracoviště se neobejde bez pomluv a drbů. Klábosení, ať už mezi lidmi nebo na sociálních sítích je zcela běžnou záležitostí. Ovšem pokud si chcete mezi svými lidmi vytvořit respekt, nezapojujte se do tohoto druhu konverzace. Lidé toho umí krásně využít a mohlo by se to otočit proti vám.

Buďte ohleduplní a zdvořilí

To, jak o vás mluví vaši podřízení se projeví i v postupu vaší kariéry. Jestliže máte doma problémy, které si s sebou berete i do práce, odrazí se to na chování k vašim podřízeným. Snažte se jakýkoliv osobní problém nechat doma, a v práci se chovejte zdvořile. Protože právě zdvořilost je jedním z klíčů k úspěchu.

Nezapomínejte ani na patřičný oděv

Sice by se na první pohled dát nemělo, ale většina lidí to tak nemá. Do práce choďte buď v předepsaném úboru, nebo tak, aby si z vás lidé nemuseli za zády utahovat a dedukovat, co jste vlastně zač. Autoritu si nesjednáte, když na pracovní schůzi přijdete v roztrhaných džínách a volném tričku.

Pozor na večírky

Nikdy, opravdu nikdy se před svými podřízenými neopíjejte a nechoďte pít tam, kam chodí oni. Protože pokud máte za sebou kus cesty k vybudování respektu, jediná noc pod vlivem alkoholu vše zničí. Jestli vás podřízení uvidí pod vlivem alkoholu, budou si vás tak pamatovat už napořád, a vy se klidně můžete stavět na hlavu, ale respekt od nich moc očekávat nemůžete.

Přejeme hodně štěstí při cestě za uznáním a respektem.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT