Jak se doma zabavit během domácí karantény?

Pokud jste skončili v domácí karanténě s podezřením na nákazu koronavirem, nebo jenom svědomitě a rozumně dodržujete nařízení vlády, určitě už vám dochází nápady, co doma dělat. Být pořád zavřený v pár místnostech totiž nikomu neprospěje. Proto byste se měli občas vydat i na zdravotní procházku do přírody, která vašemu oslabenému organismu jenom prospěje. Co ještě se dá dělat?

Zůstaňte fyzicky aktivní

Domácí izolace pochopitelně neznamená, že byste se měli úplně přestat hýbat. Své fyzické zdraví a kondici byste rozhodně neměli podceňovat. Udělejte si každý den pár desítek minut čas a zaměřte se na posílení svalstva. Nemusíte se hned pouštět do tréninku s vysokou intenzitou, ale začněte pomalu, abyste se po jednom cvičení neodrovnali. Proniknout můžete i do tajů meditace či jógy, která vám v těchto těžkých časech pomůže.

Vyzkoušejte virtuální prohlídku v muzeu

Žijeme v domě moderních technologií, takže se můžete virtuálně podívat na kterékoliv místo na světě. Domácí karanténa je ideálním časem, kdy si splnit své tajné sny a alespoň virtuálně navštívit ta nejvýznamnější muzea na světě. Konkrétně se jedná například o Britské národní muzeum, nebo galerii Vincenta van Gogha. Virtuální prohlídky ale nabízejí i jiné instituce.

Proč si neužít klasický filmový maraton?

Pokud nemáte náladu na cvičení ani vzdělávání, tak se samozřejmě můžete uchýlit i ke klasickém filmovému maratonu. Online přehrávače na internetu jsou prakticky neomezené, a mnoho z nich je navíc zdarma. Tím pádem můžete sledovat ty nejlepší filmy i celé série filmů. Klidně se najednou můžete podívat na Pána prstenů nebo na Strážce galaxie či Top Gear a následnou Grand Tour. Výběr je skutečně pouze na vás.

Domácí karanténa není tak špatná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nemůžete sice ven, ale v domácnosti můžete podniknout mnoho zajímavých činností, kterými se obohatíte jak fyzicky, tak i duševně. Hlavně zůstaňte pozitivní a nepropadejte panice.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu