Jak poděkovat svým zákazníkům a podpořit podnikání

K tomu, aby vaše firma vynikla nad konkurencí, někdy stačí jednoduché „poděkování“. Ale jen to vytisknout na účtenku a dokonce to říct tváří v tvář nestačí. Děkujete svým zákazníkům nebo klientům? Vyjadřujete jim vděčnost, když se k vám vracejí a odolají nabídkám konkurence.?

Přemýšlejte – kdy jste naposledy dostali ručně psanou kartu od někoho, s kým jste nedávno obchodovali? Nepamatujete si? Pravděpodobně proto, že jste žádnou nedostali. Přemýšlejte však, jak dobře byste se cítili, kdybyste to nějakou dostali. A co tak udělat, aby se Vaši zákazníci nebo klienti cítili dobře? Cítit se dobře = pevnější vztahy. Silnější vztahy = více doporučení. Více doporučení = více práce.

Začněte děkovat

Investujte do balíčku děkovacích kartiček. Ne standardní karty s poděkováním, ale krabičku karet, které ve vás prezentují. Pokaždé, když získáte nového zákazníka nebo klienta, pošlete jim kartičku s poděkováním, že se rozhodli obchodovat s vaší společností. 

Jistě by mohli získat produkt nebo službu od jiné společnosti, nicméně se rozhodli získat je od vás. Nejste rádi, že to udělali? Samozřejmě, že jste. Dejte jim to najevo.

Jak klientům poděkovat

  • Odešlete poděkování včas. Zašlete osobní poděkování e-mailem do sedmi dnů od přijetí obchodu od zákazníka nebo klienta.
  • Neposílejte kýčovitou firemní vizitku. Místo toho najděte něco, co vás nebo vašeho zákazníka či klienta zastupuje.
  • Pokud chcete napsat jen „Díky za vaši práci“ a podepsat kartu, neobtěžujte se, plýtváte razítkem. Napište krátkou poznámku a poděkujte jim konkrétně za zakoupený produkt nebo službu nebo doporučení.
  • Nešetřete a neposílejte e-maily. I když je to zdarma a snadné, nebude to vynikat, jako by to byla ručně psaná karta. A vy nechcete vyčnívat z konkurence?

Je příjemné poděkovat někomu za kontaktování ohledně vašich produktů nebo služeb, i když to nevedlo k prodeji. Proces nákupu však může být dlouhý. A pokud kupující přemýšlí o nákupu, jistě si vzpomene na vás.

Nenechte si ujít další den, aniž byste poděkovali svým zákazníkům nebo klientům i mnoha lidem, kteří vám pomáhají. Všichni si pamatujeme ty, kteří oceňují naše podnikání a pomoc – a rychle zapomínáme na ty, kteří ne. Kterým chcete být?

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu