Jak nikdy neztrácet motivaci a jít si za svými sny

Přidat na Seznam.cz

Každý z nás chceme žít aktivně a naplno využívat svůj potenciál. Čteme knihy, které nás podporují k lepším výsledkům, a dáváme si předsevzetí, že se za další rok zase posuneme dál. To je určitě dobře a pokud se vám daří takto žít, pak vám patří velká gratulace.

To, čemu ale čelí většina lidí, je obyčejná ztráta motivace. Je vlastně velice jednoduché se pro něco nadchnout, začít s novým koníčkem, rozhodnout se, že budu cvičit. Ale jen málokomu vydrží stejné nadšení i po týdnech a měsících, kdy se i z té novinky stane jen obyčejná rutina.

Jak tedy neztrácet motivaci a skutečně dokončovat to, co jste si předsevzali? Není to jednoduché, ale tyto rady vám mohou pomoci, když se zdá, že znovu ztrácíte elán a chuť pokračovat v tom, s čím jste začali.


Oslavujte i maličkosti

To, co nás žene kupředu, je vždy úspěch. Proto je snadné věnovat se tomu, co nám jde a baví nás, protože v tom zažíváme pocit uspokojení a naplnění. Pak je snadné v takové činnosti pokračovat. A proto při každém úsilí oslavujte i velmi drobné úspěchy. Rozhodli jste se začít běhat? Pak se klidně se svými uběhnutými kilometry pochlubte na sociálních sítích nebo si na konci týdne zajděte na dobré jídlo.

Postupujte podle plánu

Pokud chcete v životě opravdu něčeho dosáhnout, je dobré mít plán. Jen tak budete vědět, co vlastně chcete, a snadněji si ujasníte způsoby, jak toho docílit. Ve vašem plánu by neměly figurovat termíny, ale spíše konkrétní věci, které chcete mít nebo dělat. Odškrtávejte si, podtrhávejte, připisujte, abyste měli přehled, kde se na své cestě za splněnými sny právě nacházíte. Plán vás nemá stresovat, ale připomínat vám, že není čas usínat na vavřínech a pořád je kam jít dál.

Pečlivě si vybírejte společnost

Nic vás neovlivní tolik, jako lidé, se kterými se setkáváte. Obklopujete-li se věčně negativními osobnostmi, které si jen stěžují, pak nejspíš brzy dopadnete jako oni. Vyrazte na místa, kde potkáte lidi, kteří:

  • mají elán, intuici a nadhled
  • nebojí se mluvit o svých snech a plánech
  • věří, že i nemožné je možné

Takoví lidé vás na vaší cestě budou vždy hnát kupředu a popohánět vás, když vy sami zrovna nebudete ve formě. Účastněte se konferencí, investujte do kurzů a nebojte se seznamovat.

Ne všechny cíle jsou stejné

Je potřeba také chápat rozdíl mezi různými cíli a podle toho k nim přistupovat. Každý máme velké i malé cíle a všechny jsou důležité, jen vyžadují jiný postup ke splnění. Zatímco vylézt na Sněžku se vám může podařit třeba již příští víkend a je jen na vás, jaké k tomu podniknete nebo nepodniknete kroky, jiné cíle vyžadují vlastně i kooperaci jiných lidí nebo trochu štěstí. Toužíte-li po šťastném manželství a několika dětech, pak na splnění tohoto snu rozhodně nebudete sám. A ve svých plánech s tím musíte počítat. A to je teprve dobrodružství – když sledujete, jak vaše sny plní někdo jiný nebo vám jen tak spadnou do klína.

 

 

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.