Hrajte tenis se svým partnerem! Víte ovšem, jak správně začít?

Snem snad každé sportovně založené ženy je jednou zažít pocit, kdy si budete v nádherném tenisovém outfitu vychutnávat sladký pocit vítězství na jednom z velkých světových turnajů. Problémem ovšem často bývá, že některé dámy, či slečny tenis nikdy nehrály, a tak jednoduše neví, jak začít. Není na tom nic špatného, naopak je to ideální čas, kdy můžete začít sportovat společně s vaší drahou polovičkou.

Sport je skvělé oživení vztahu

Po několika letech manželství se zákonitě musí dostavit krize. Jedním z nejlepších způsobů jejího překonání je nalezení společného sportovního vyžití. Najít optimální sportovní aktivitu však nemusí být tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Muži obvykle preferují hokej, fotbal nebo basketbal, zatímco pro ženy je daleko lepší fitness trénink nebo běhání. Proč však tyto aktivity nespojit dohromady v jedné hře? Tenis nabízí jak fyzický trénink, tak běhání a také faktor soupeření, který muži tak milují.

Na začátek si pořiďte kvalitní vybavení

Anketa: Sportujete se svým partnerem/partnerkou?
Celkem hlasů: 113

Stejně jako v ostatních sportech, tak i v tenisu potřebujete kvalitní vybavení na začátek. Nemusí se jednat o velice drahé rakety nebo špičkové boty, ve kterých hraje tenisová jednička. Úplně postačí kvalitní raketa střední cenové relace a sportovní oblečení. Dámy budou samozřejmě řešit i svůj outfit, který pravděpodobně velmi vkusně sladí. Nezapomeňte na sportovní podprsenku, protože určitě nechcete, aby vaše poprsí viděli všichni přítomní na kurtu. Na ní se opravdu vyplatí nešetřit.

Vyplatí se znát pravidla

Ještě před první lekcí se vyplatí alespoň trochu si projít pravidla tenisu, abyste na kurtu nevypadali jako úplní neandrtálci. Nemusíte je znát dopodrobna, ovšem v základních termínech byste měli mít jasno. Je tedy potřeba znát pojmy jako return nebo deuce. Pro pány nejsou sportovní pravidla zase takovým oříškem, protože sledováním profesionálních zápasů se leccos naučí, takže v nich budou mít pravděpodobně dost jasno. Určitě je dobré si projít pravidla společně, abyste si všechny pojmy vyjasnili a na kurtu vypadali jako jednotný a spokojený pár.

Pro začátek zvolte raději tenisovou školu

Pokud jste tenis společně nikdy nehráli, nemusíte si zoufat. V dnešní době existuje mnoho tenisových škol nebo akademií, kde vás tuto hru naučí skvěle ovládat během několika lekcí. Samozřejmě nebudete patřit mezi špičkové hráče, ale základní prvky hry budete znát. Hned na začátku si také vytyčte cíl, kterého byste chtěli dosáhnout. Zda budete hrát tenis pouze rekreačně nebo se pustíte do turnajů smíšených dvojic či budete chtít pouze porazit svého partnera, je pouze na vás. Na začátku vám to pravděpodobně nepůjde, ale vidina nastolených cílů a možnost porazit drahou polovičku by vás neustále měla hnát dopředu.

Hraní tenisu se klidně může stát novým návykem, který budete se svým partnerem pravidelně dodržovat. Časem zjistíte, že je mnohem lepší zajít si večer zahrát tenis než sedět doma u televize a sledovat seriály nebo filmy o ničem. S partnerem si tak vytvoříte daleko pevnější pouto, získáte novou jiskru a ještě při hraní narazíte na nové přátele.

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT