Home office – zařiďte si doma svou kancelář. Inspirujte se bláznivými nápady

Koronavirus v současnosti dominuje ve všech našich životech, což znesnadňuje nejen socializaci, ale i dojíždění do práce a práci samotnou. Abychom omezili naši vzájemnou interakci a chránili naše zdraví, pracují ti, kterým je to umožněno, z domova. Ovšem ale ne každý je na tuto situaci připraven.

Připravte si domácí kancelář

Lidé jsou stále více vynalézaví a pracují s tím, co mají doma. Někdo investuje do úplně nového kancelářského nábytku a vybavení, ale někdo použije to, co mu domov nabízí. Například takové žehlící prkno je jako stvořené pro provizorní kancelářský stůl, zvláště, když si ho postavíte před televizi, na kterou napojíte svůj notebook. Takovou obrazovku nemáte ani v kanceláři.

Pokud máte doma zásoby velkých balíků toaletního papíru, nyní je můžete využít jako pracovní plochu. Naskládejte je na sebe, přehoďte ubrus a pusťte se do práce.

Takových vychytávek lidé vymýšlí spoustu, ale aby se vám dobře pracovalo, musíte mít i další správné podmínky.

Udržujte si pravidelnou pracovní dobu, i když jste doma

Pracovat z domu není jednoduché, často tento druh práce svádí k lenivosti. Nastavte si plán – a držte se ho. Mít jasné pokyny, kdy pracovat a v kolik hodin se setkáváte se svými kolegy na online schůzích udržuje rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Vytvořte si ranní rutinu

Rozhodnout se, kdy začnete pracovat, je jedna věc. Vytvoření rutiny, která vás zavede každé ráno do vašeho domácího pracovního oddělení, je věc další. Co ve vaší ranní rutině naznačuje, že se chystáte začít pracovat? Šálek kávy? Nebo ranní běh? Jestli vám to pomůže, dělejte vše, co děláte, když se chytáte do kanceláře. A do ní poté odejděte – samozřejmě do té provizorní, domácí.

Stanovte pravidla členům domácnosti

Důležité je, abyste stanovili pravidla s lidmi jak ve vaší domácnosti, tak i s přáteli, kteří ví, že vás najdou doma. Jsou vaše děti doma? Rozdělte jim úkoly, zabavte je a vymezte si i s nimi jasná stanoviska.

Věříme, že vám náš článek alespoň malinko pomohl k tomu odrazovému můstku při práci doma. Přejeme mnoho úspěchů.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT