Hanka (80): Nechci být ostatním příkladem. Ve svém věku jsem zhubla, protože chci být fit pro svá pravnoučata

Ačkoli má paní Hana na krku už 80 křížků, věk je pro ni nic neříkajícím číslem. Žije velmi aktivním a naplněným životem a jediné, co ji donedávna trápilo, byla kila navíc. A tak se prostě dala na hubnutí …

„Dlouhou dobu jsem vážila kolem 70 kilo, ale pak náhle váha začala stoupat. Hladovět jsem neuměla a ani nechtěla, a tak jsem vymyslela, že si seženu někoho, kdo mi poradí s jídelníčkem.“ vypráví Hanka, která stále věří, že když člověk něco opravdu chce, dosáhne toho.

Jak jsem začala?

„Na internetu jsem našla výživové specialisty, vybrala si jednoho z nich, a vše se začalo vyvíjet k mé spokojenosti.“ pokračuje ve vyprávění. „Při milé úvodní konzultaci v pěkném prostředí jsem se dozvěděla, že věk není žádnou překážkou pro hubnutí dle výživového plánu, a tak jsme se s panem poradcem domluvili na půlroční spolupráci.“ „Dostala jsem upravený jídelníček s cílem zhubnout 7 kilogramů.“ Potom paní Hanu čekaly další konzultace, pravidelné měření, vážení a kontroly, ale též stravovací rady a recepty. „A v neposlední řadě jsem dostala tipy, jak se udržet v kondici.“ usmívá se Hanka, která nakonec shodila nikoli 7, ale 10 kilogramů, přitom nikdy nehladověla a pokaždé se dobře najedla.

„A tak to dělám celou dobu. Z jídelníčku jsem vyřadila knedlíky, bílé pečivo a sladkosti jsem omezila na minimum. Teď si ráda pochutnám na pohance, chlebu s tvarohem a chutná mi také zelenina. Ovoce jím více dopoledne, oblíbenou kávu si dopřeji jedenkrát za den, občas si dám i pár doušků piva, které mi chutná. Jsem moc ráda, že manžel mne celou dobu podporoval, a i on si dnes někdy pochutná na zdravých potravinách, které dřív ani neznal,“ směje se energická prababička, která denně cvičí svou vlastní sestavu pro udržení kondice.

Ranní studená sprcha

„Od svých 30 let se též pravidelně každé ráno sprchuji studenou vodou. Věřím, že to pomáhá a je mi to příjemné. V mém věku už se samozřejmě objevují různé bolesti, ale většinou je rozchodím nebo alespoň bolest trochu povolí,“ překvapuje Hanka svým nekompromisním přístupem.

Být fit pro svá pravnoučata

„Když se na sebe zkusím podívat nezúčastněně, vidím, že vypadám líp. Moji dobrou náladu podporuje i to, že se každý týden scházíme se stejně starými kamarádkami. Skvěle se s nimi pobavím, a to také o hubnutí, a domů pak odcházím s dobrou náladou,“ komentuje Hana své „babské srazy“.

„Měla jsem skvělé dětství. Sice jsem neznala banány, pomeranče ani čokoládu, ale měla jsem skvělou rodinu a zázemí. A to je pořád nade vše!

Vdávala jsem se ve 21 letech, se svým mužem letos oslavíme 60 krásných společných let. Máme dvě děti, a těm se daří skvěle. Syn je kapitánem na lodi na zahraničních řekách, dcera pracuje jako zahradnice. Už máme tři vnoučata, a také 4 pravnoučata. A právě pro ně chci být štíhlá a fit, co nejdéle to půjde,“ uzavírá super prababička.

Už se vám také podařilo zhubnout nebo to stále odkládáte? Zkuste si najít skupinu lidí se stejným cílem, výživového poradce, fitness trenéra nebo pořádně silnou motivaci. Uvidíte, že kila půjdou dolů samy!

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu