Extra úspěšní – co dělají bláznivého a co můžete dělat i vy?

Nechcete být jen a pouze úspěšní, ale velmi úspěšní, mega úspěšní, extra úspěšní? Podobně, jako třeba Jeff Bezos – majitel Amazonu, Mark Zuckerberg – zakladatel Facebooku a další? Chcete mít také bezstarostný život, neřešit peníze, respektive peníze na živobytí a placení hypotéky či placení účtů. Chcete vymýšlet další a další nápady, inovovat, přinášet nové věci a podobně. Tito lidé podle vás měli jen a pouze štěstí? Rovnou už se narodili jako geniální? To asi ne, své štěstí a úspěch si museli tvrdě vybojovat, odpracovat, takříkajíc odmakat. Někteří jim dokonce říkali, že jsou blázni, podivíni nebo úplní šílenci. Přece to nemůže vyjít. Nebo ano?

Bláznovství je pozvedlo na novou úroveň

Spousta lidí jim nevěřila, jejich myšlence, revolučnímu projektu, myšlení v jiném směru a jiné dimenzi. Lidé je od jejich nápadu a také od možnosti realizace, odrazovali. Oni se však nenechali odradit, nesmýšleli konzervativně a tradičně. Bojovali, pracovali tvrdě na svém úspěchu, nenechali se strhnout druhými i případnými neúspěchy. Radikální myšlenka nemusí být nutně předem odsouzena k zániku. Stačí jen věřit sobě a svému snu, jít si za tím. A možná dodržet pár rad, které právě tito úspěšní lidé dělali. Jaké to jsou?

Je vám fuk, co si myslí druzí

Rada je určitě dobrá, pokud si ji vyžádáte, pak se jí zabývejte, ovšem neměla by být směrodatná a určující. Spisovatelce J. K. Rowlingové také odmítla některá vydavatelství vydat Harryho Pottera, ona se nevzdala a uspěla. Když se k vám okolí staví negativně, popisuje vám, že to určitě nezvládnete, nebudete mít úspěch a podobně, nenechte se odradit. Buďte odvážní, nenechte se strhnout tím, co si myslí druzí. Nezapadat do průměrné šedi, do průměru – to může být jedna z možností.

Váš nápad – vaše možnosti

A nikdo vám do toho nebude kecat! Věřte svým myšlenkám, sobě samým a to i za cenu toho, že se vám ostatní vysmějí. Máte možná něco, co je jedinečné, když na tom budete pracovat a nenecháte se odradit, je to jen dobře. Nenechte druhé, aby vám do toho kecali, říkali, co všechno máte dělat, jak to dělat, co změnit, proč to udělat podle nich. Ne pro vás rozhodně není odpověď, prostě pracujete tak dlouho a usilovně, dokud to nezvládnete.

Nedovolte strachu, aby vás porazil

Každý máme někdy strach, špatný den, obavy, stres a chuť se vším praštit a nic neřešit. Určitě podobně smýšlel někdy Mark Zuckerberg a další. Rozdíl je v tom, že tito lidé se z toho brzy oklepou, vstanou a jdou svou cestou dál, navzdory strachu, obavám nebo stresu ze selhání. Nepřipouštějte si možnost, že můžete selhat. Neúspěchy patří k životu stejně, jako úspěchy, z chyb se můžete poučit, říct si, co a jak dělat jinak, lépe, jinak. Zastrašit se rozhodně nenechejte!

Vlastní cesta za úspěchem

A nejen za ním, i ve vlastním osobním životě si vždy prorazte cestu. Nechoďte ve známých stopách druhých, pokud chcete dělat věci jinak, dělejte. Minulost je minulostí, mnoho věcí se mění, formuje, modernizuje – co bylo nemyslitelné před patnácti lety, dnes je běžnou součástí. Proč? Protože to někdo započal, udělal, vymyslel. A vy si jděte po své linii, pokud chcete život bez starostí, zajistěte si jej, chcete denně vydělávat velké množství peněz? Tak jen směle do toho! Úspěch na vás čeká, je jen potřeba se k němu dopracovat, dojít si po své vlastní cestě.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu