Dopřejte si lahodný kaviár a zažijte neobyčejný chuťový zážitek

Kaviár je dlouhodobě vnímán jako luxusní pokrm bohatých, hvězd a celebrit. Dopřejte si ho také a vyzkoušejte, na čem si to v těch hollywoodských filmech pochutnávání. Poradíme vám, jak se nenechat splést a vybrat si ten opravdu kvalitní.


Pravý a nepravý kaviár

Tato pochoutka je připravována z rybích jiker, které se konzervují v soli (do 7% obsahu). Nejkvalitnější kaviár obsahuje co nejmenší množství soli a konzervačních látek. Dobrý a kvalitní by měl jít jemnou chuť a kuličky by měly při konzumaci praskat.

Pravý kaviár má černou barvu a je pouze z jiker jeseterovitých ryb. Pokud jde o druh z jiker lososa nebo jiné ryby, nejde už o pravý kaviár, nýbrž o nepravý. Jeseterovitých ryb jsou pouze čtyři druhy, ale z jednoho z nich se tato pochutina nezískává – mezi kaviárové druhy patří:

  • Vyza velká
  • Jeseter ruský
  • Jeseter hvězdnatý

Vzhledem k tomu, o jak žádané zboží jde, bylo zaznamenáno nadměrné lovení těchto ryb. V současné době je tento problém ale již omezen.

Jak servírovat kaviár na úrovni

Kaviár je potřeba uchovávat v chladu (proto nikdy nekupujte takový , který byl jinde než v chladícím boxu).  Při podávání myslete na to, že byste měli pochoutku z chladna vyndat asi čtvrt hodiny předem. Víčko ale neotvírejte – to přijde na řadu až těsně před konzumací. Každopádně je potřeba nenechat jej zteplat – proto ho podávejte na misce s rozdrceným ledem.

Dejte pozor na příbory – kaviár by se neměl jíst kovovými nebo stříbrnými lžičkami. Nákladná pochutina pak chytí nepříjemnou chuť kovu. Labužníci z Ruska si oblíbili způsob, kdy kaviár konzumují po lžičkách a mezi sousty si smočí jazyk v ledové vodce. Pokud nejste fanoušci vodky, neprohloupíte ani se šampaňských.

Co podávat ke kaviáru?

Máte na výběr například toustový chléb s nesoleným máslem nebo ruským blínem, který chutná podobně jako naše lívance. Můžete kaviár dochutit i citronem, cibulkou nebo smetanou, ale je možné, že na vás gurmáni budou trochu zahlížet.

Především ho ale nikdy tepelně neupravujete – to by ztěžknul a zhořknul.

Luxusní dávka zdraví a krásy

Jedná se o dobrotu, která vám prospěje i po zdravotní stránce. Má v sobě totiž spoustu prospěšných živin – například bílkoviny a zdravé tuky (s nenasycenými mastnými kyselinami). Taky obsahuje spoustu vitamínů – A. E, D a B. Obsah zdravých látek není skoupý ani na minerály. V kaviáru naleznete totiž i draslík, hořčík, jód a fosfor.

Nejen, že je to přírodní afrodisiakum, ale hojně se využívá i v kosmetice – krásně vypíná pokožku a omlazuje pleť.

Zkoušeli jste už kaviár? Pokud ano, šlo o ten pravý nebo například o druh z lososa? Jaká je vaše oblíbená forma servírování kaviáru?

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 16 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 25 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 25 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 24 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 16 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 16 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá