Dodejte si sebevědomí – staňte se dobrým hostitelem

Máte vyladěný profesní život, ale pokud jde o umění v kuchyni, zrovna nezáříte? Nejste ukázkový hostitel? Podívejte se na pár tipů, se kterými zazáříte! Budete moci připravit základní dobroty, díky kterým se stanete vyhledávaným společníkem.

Když potřebujete okouzlit dámu

Přiznejme si to – většina žen jsou mlsné kočky. Ať již se k vám staví na kafe kolegyně z práce ve věku vaší maminky, nebo budete mít rande, hodí se umět připravit něco rychlého a chutného na zub. Proto si ohlídejte, abyste za každých okolností měli v lednici trochu mléka a vejce. Ve spižírně pak pilně skladujte med a šlehačku – klidně ve spreji, když bude kvalitní.

Nečekanou návštěvu vždy pohostíte palačinkami – na troše másla usmažte tenkou vrstvu rozmixovaného vejce, trochy mléka a mouky. Natřete medem, přeložte na čtvrtiny, a chvíli počkejte. Až bude akorát, ozdobte šlehačkou. Dámy budou nadšeny!

Něco pro pány

Chlapům se většinou palačinkami příliš nezavděčíte. To ale neznamená, že byste nemohli mít eso v rukávu. Chlapský kolektiv, nebo malá party u vás doma – kupte si uzené vepřové koleno, hoďte ho do tlakového hrnce, kam vhodíte i 3 cibule, kousek česneku, bobkový list, pár kuliček pepře a nové koření. Trocha soli neuškodí. Zalít vodou, zavřít, a nechat hodinu vařit.

Návštěva je u dveří? Koleno dejte na velký talíř, každému dopřejte radost mít svůj ostrý nůž s vidličkou, a vrhněte se na dobrotu! Lidé vás budou zbožňovat! Jo a nezapomeňte na křen a kyselé okurky. Pivo je samozřejmost. Ubrousky nezbytné.

Ukažte profi umění

Po dobu návštěvy jste číšníkem, proto si hlídejte, aby měli hosté vždy dost dobrého pití. Jako hostitel se slušně se ptejte co jim můžete dolít. Hlídejte si, aby bylo na stole vždy dost drobností k zakousnutí. Prázdné a použité nádobí ihned odkliďte.

Rádi pečete?

Pokud máte to štěstí a vaše návštěva je nahlášená, věřte, že nic nepotěší více, jak domácí pečený moučník. A jak dámy jistě ví, mnoho z nich není nejsou vůbec časově náročné – třeba taková bábovka. Smícháte potřebné ingredience – mouku, cukr, olej, vejce, prášek do pečiva, popřípadě ořechy či rozinky a dáte a 20 minut péct. Mezitím si v kuchyni uklidíte, co jste při přípravě ušpinila a ještě vám moučník stihne vychladnout – ideální! Stejně tak můžete připravit třeba oblíbený perník nebo cheesecake – sladké má rád přece každý!

Už se těšíte, až oslníte vaši další návštěvu? Až pak budete chváleni za vaše umění improvizace, vaše ego se bude pohybovat na úrovni oběžné dráhy. Dopřejte si trochu chvály.

 

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu