Díky jednoduchým psychologickým trikům dosáhnete snadněji svého cíle

Existuje spousta psychologických triků a tipů nebo slovních obratů, které vám pomohou dosáhnout vašeho cíle. Mnoho z těchto triků skutečně pomáhá profesionálům manipulovat s lidmi a vyhýbat se tomu, aby je ostatní podváděli. Existují ale tipy, které může používat každý z nás.

Nikdy se člověka neptejte na nic, co začíná slovy „Mohl byste …“

Tímto způsobem si bude myslet, že jde o teoretickou otázku. Například se nikdy neptejte „Mohl byste zavolat sousedům“, protože odpověď „ano“ bude znamenat „Ano, teoreticky bych mohla.“ Takže přeformulujte svůj skrytý požadavek na „Prosím, zavolejte sousedům.“

Střed čela

Pokud chcete, aby se někdo cítil trapně nebo nepohodlně, podívejte se během rozhovoru na střed jeho čela.

Odpověď na otázku

Pokud se někdo, s kým mluvíte, snaží vyhnout se odpovědi na otázku, udělejte pauzu v konverzaci a stále se dívejte do jeho očí. Budou se cítit nepříjemně a budou dál mluvit. Možná vám poskytnou více podrobností nebo řeknou pravdu (pokud lžou) v domnění, že vaše mlčení a váš výraz jsou znaky toho, že už pravdu znáte.

Navázní vztahu

Pokud chcete s někým navázat vztah (například v práci), jednoduše požádejte tuto osobu, aby vám něco řekla / vysvětlila, i když znáte odpověď. To zlepší jejich celkový přístup k vám.

Přikývnutí hlavy

Když položíte otázku, nenápadně přikývněte. S největší pravděpodobností dostanete kladnou odpověď. Buďte opatrní: tento trik zaměstnanci restaurací často používají k tomu, aby si klienti kupovali více jídla.

foto: unsplash

Kývejte se během rozhovoru

Pokud se během konverzace začnete jen trochu kývat, osoba, s níž mluvíte, bude pozornější k vašim slovům, aniž by si uvědomila proč.

Zapojení do hádky

Pokud se vás někdo pokusí zapojit do hádky nebo skandálu, řekněte mu něco hezkého nebo vtipného. To je zmate a na konflikt zapomenou.

Vstaňte ihned po zazvoněné budíku

V okamžiku, kdy vám zvoní budík, byste měli na vteřinu trochu vstát, zatleskat a křičet „Jo“, jako byste byli fotbalista, který právě skóroval. To je zvláštní, ale dodá vám to pocit svěžesti a umožní vám snadné vstávání.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu